A Videoton 1-0-ra kikapott a dán Midtjyllandtól Felcsúton a labdarúgó Európa Liga-selejtezőjének harmadik fordulójában, a párharc csütörtöki első mérkőzésén. A Nagyszombati Spartak egy gól előnnyel várja a hazai visszavágót.

Az európai kupaporondon egyedüliként állva maradt magyar együttes több nagy helyzetet hagyott ki a találkozó során, a dánok viszont Filip Novák 55. percben szerzett találatával eldöntötték az összecsapást.

A párharc visszavágóját egy hét múlva rendezik Herningben.

hirdetes_400x285

Európa Liga-selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:

Videoton FC-Midtjylland (dán) 0-1 (0-0)
—————————————
Felcsút, Pancho Aréna, 2899 néző, v.: Nevalaine (finn)
gólszerző: Novák (55.)
sárga lap: Pátkai (47.), Oliveira (88.), illetve Nissen (16.), Onuacho (78.)

Videoton FC:
————
Kovácsik – Nego, Lang, Vinícius, Stopira – Szolnoki, Pátkai –  Suljic, Géresi (Barczi, 83.), Bódi (Oliveira, 61.) – Lazovic (Feczesin, a szünetben)

Midtjylland:
————
Dahlin – Nissen, K. Hansen, Banggaard, Novák – Hassan, Onuacho, Halsti, Olsson, Sisto (Duelund, 88.) – V. Kadlec (Römer, 71.)

Az első félidőben kiegyenlített küzdelmet láthatott a felcsúti Pancho Aréna közönsége. A Videoton került közelebb a gólszerzéshez, de Géresi nagy helyzetben nem találta el a labdát.

A fordulást követően nem sokkal újabb hazai ziccer maradt ki, ezúttal Bódi szabadrúgása után jött ki a labda röviden a dánok kapusáról, de a kipattanót Stopira közvetlen közelről a hálóőrbe lőtte. Az 55. percben vezetést szerzett a dán csapat, a szépen lefejelt labdára Novák csapott le és lőtt magabiztosan a kapuba.

Könnyedén egyenlíthetett volna a Videoton, de ezúttal Nego hibázott el egy kihagyhatatlannak tűnő lehetőséget.

A hajrára kissé elfáradt a magyar csapat, az ellenfél pedig nem erőltette már a támadásokat, így az eredmény nem változott.

A nagyszombati Trnava Bécsbe, a helyi Austria otthonába látogatott és a második félidő első percében szerzett góllal 1:0 arányban győzött.

nagyszombati Trnava
Győzött a Spartak a bécsi Austria otthonában. Kép: aktuality.sk

FK Austria Wien  – FC Spartak Nagyszombat  0:1 (0:0)

Gól: 46. Tambe, ŽK: 90.+ Martschinko – 20. A. Sloboda, 50. Godál, 54. Halilovič, 68. Tambe, 72. A. Kadlec, 90.+ Schranz, 90.+ Jirka, játékvezető: Tudor (Rum.), 6835 néző

Austria: Almer – Stryger Larsen, Rotpuller, Filipovič, Martschinko – Holzhauser, Serbest – Felipe Pires (72. Tajouri-Shradi), Kehat (61. A. Grünwald), Venuto – Kayode (85. Friesenbichler)

Spartak: A. Jakubech – A. Kadlec, Greššák, Godál, Horník – Bello, A. Sloboda – Schranz, Halilovič (61. Jirka), Mikovič (88. Privat Yao) – Tambe (72. M. Paukner)