Frissítve: 22.18 Története legnagyobb futballeredményét érte el a belga válogatott, aki a világbajnoki bronzmérkőzésen Meunier és Hazard góljaival 2:0-ra legyőzte Angliát.

Már a 4. percben percben vezetést szerzett Belgium, akik az egész első félidőben uralták a játékot.

Lingard és Rashford beállásával agilisabbak lettek az angolok, majdnem ki is egyenlítettek. De ezt leszámítva Belgium győzelme teljesen megérdemelt.

Bronzmérkőzés:

Belgium-Anglia 2-0 (1-0)
————————-
Szentpétervár, 64 406 néző, v.: Alireza Faghani (iráni)
gólszerzők: Meunier (4.), Hazard (82.)
sárga lap: Witsel (93.), illetve Stones (52.), Maguire (77.)

Belgium:
——–
Thibaut Courtois – Toby Alderweireld, Vincent Kompany, Jan Vertonghen – Thomas Meunier, Youri Tielemans (Mousa Dembele, 78.), Axel Witsel, Nacer Chadli (Thomas Vermaelen, 39.) – Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku (Dries Mertens, 60.), Eden Hazard

Anglia:
——-
Jordan Pickford – Phil Jones, John Stones, Harry Maguire – Kieran Trippier, Ruben Loftus-Cheek (Dele Alli, 84.), Eric Dier, Fabian Delph, Danny Rose (Jesse Lingard, a szünetben)- Raheem Sterling (Marcus Rashford, a szünetben), Harry Kane

I. félidő:
———-
4. perc: Lukaku indította a bal szélen Chadlit, aki pontosan ívelt középre, Meunier pedig közelről a kapuba kotorta a labdát (1-0)

II. félidő:
———–
82. perc: Hazard kapott jó ütemű kiugratást De Bruynétől, majd pontosan lőtt a jobb alsó sarokba (2-0).