Érkezik a BBC-n kiemelkedő sikerrel vetített A kék bolygó II. a közmédia műsorára. A világhírű dokumentumfilmes David Attenborough közreműködésével készített angol természetfilm-sorozat első részét hétfőn 20.10-től láthatják az M5 csatorna nézői.

 

A kék bolygó II. (Blue Planet II.) című hétrészes angol természetfilm-sorozat a világhírű természettudós, dokumentumfilmes David Attenborough közreműködésével évekig készült és kiemelkedő nézettségi adatokat produkált Nagy-Britanniában. A lenyűgöző látványvilágú sorozatot mostantól a közmédia kulturális televíziója, az M5 is képernyőre tűzi.

 

forrás: MTVA, fotó: BBC

 

Az óceánok bolygónk felületének hetven százalékát borítják, mégis a Föld legkevésbé ismert részei. A trópusi övtől a sarkvidékekig tartó utazáson soha eddig nem látott állati viselkedésformák példáit ismerhetik meg az első rész nézői. A második epizódban a film készítői mélytengeri búvárhajókkal indulnak el bolygónk legkevésbé ismert területei felé, ahol soha eddig nem látott élőlényekre bukkannak a több ezer méteres mélységben. A harmadik rész a színes és nyüzsgő korallzátonyokról szól, amelyben polippal, sügérrel és palackorrú delfinnel találkozhatnak a nézők.

  hirdetes_300x300   

 

forrás: MTVA, fotó: BBC

 

A negyedik epizód a nyílt óceán állatvilágát, köztük az ámbráscet és a delfinek életét mutatja be és beszámol a rájuk leselkedő új veszélyről, az évente tengerbe kerülő több millió tonna mennyiségű műanyagról is. Az ötödik rész a part menti sekély vizek gazdag élővilágáról, a különböző növények és állatok egymásra utaltságáról, illetve a tigriscápa és a tengeri vidra életéről szól. A hatodik epizódban a tenger és a szárazföld találkozik egymással és oroszlánfóka borjak vadásznak tonhalakra a varázslatos Galápagos-szigetek partjainál.

 

forrás: MTVA, fotó: BBC

 

A műanyagok jelenléte már nemcsak szemmel látható hulladék formájában van jelen tengereinkben, de apró darabkái a vízbe bocsájtott vegyi anyagokkal reakcióba lépve a teljes táplálékláncra kifejtik káros hatásukat. Mindemellett a fosszilis energiahordozók égetéséből származó széndioxid a tengerek savassá válását idézi elő. A sorozat utolsó – hetedik – része olyan tudósokat mutat be a világ különböző tájairól, akiknek munkája azt bizonyítja, hogy még nem késő tenni az óceánok élővilágának megmentéséért.

 

A kék bolygó hétfőtől csütörtökig 20.10-től az M5 műsorán!

 

Körkép.sk/DunaMSZ-sajtóhír

Nyitókép: MTVA

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!