A Párizs–Roubaix klasszikus országúti kerékpáros verseny az ausztrál Mathew Hayman győzelmével ért végett. A szlovák Peter Sagan a 11. helyen ért célba.

A 114. alkalommal megrendezésre kerülő kerékpáros versenyt, másnéven „Észak poklát” nagy meglepetésre Hayman nyerte. Pedig a rajtnál a nézők Fabian Cancellarát ünnepelték aki a verseny előtt jelentette be,ez az utolsó rajtja a Párizs -Roubaixen.

Cancellarának viszont nem sikerült jól a búcsúja, 40 km-rel a vége előtt nagyot bukott. A vele tekerő világbajnok szlovák Peter Sagan fantasztikus manőverrel kerülte el az ütközést.

hirdetes_810x300

A szlovák versenyző végül a 11. helyen ért célba. A 38 éves Hayman a hajrában Bonnen-nál is gyorsabbnak bizonyult,  élete legnagyobb sikerét könyvelve el ezzel.