Csütörtökön rendezték az Európa-liga negyeddöntőinek visszavágóit. A legnagyobb érdeklődés a Liverpool-Dortmund találkázó iránt volt. Az első mérkőzésen Dortmundban 1:1-es döntetlen született.

A nap legnagyobb mérkőzést az Anfiel Roadon rendezték, igazi drámai csatát. Pedig a Dortmund már 9 perc után két góllal is vezetett, majd a 66. percben ismét két gól volt a két csapat közti különbség. A sárga feketék azt gondoltak, ez már könnyedén megvan, de Tuchel fiai tévedtek.

A Liverpool hősiesen küzdve parádés 25 percet produkálva háromszor is a Dortmund kapujába talált, így megérdemelten jutottak be a legjobb négy közé. Klopp tanítványai tehát a mester volt csapatát is kiejtették.

hirdetes_400x285

Az elődöntő sorsolását, pénteken tartják amiről természetesen majd a Körkép.sk is beszámol.

Liverpool – Borussia Dortmund 4:3 (0:2)

Helyszín:
Anfield Road, Liverpool, Vezette: Cakir (török)

Gólszerzők:
Origi (48.), Coutinho (66.), Sakho (78.), Lovren (91.) ill. Mkhitaryan (5.), Aubameyang (9.), Reus (57.)

Továbbjutott a Liverpool 5:4-es összesítéssel

2353488_w2

Sahktar Donyeck – SC Braga 4:0 (2:0)
Lviv, vezette: Pavel Karlovec (cseh)
Gólszerzők: Srna (25., 11-esből), Ferreira (43., 74., mindkettő öngól), Kovalenko (50.)

Továbbjutott a Sahktar 6:1-es összesítéssel

Az ukrán sztárcsapat sima győzelmet aratott hazai pályán is, így könnyedén jutottak be a legjobb négy közé. Darijo Srna góllal ünnepelte, a 486. mérkőzését az ukrán csapatnál. Csapata végül 4:0-ás győzelmet aratott.

2353434_w2

Sparta Praha – Villareal 2:4 (0:3)
Helyszín: Generali Arena, Prága; Vezette: Atkinson
Gólszerzők: Dockal (65.), Krejci (71.) ill. Bakambu (5. 49.), Castillejo (43.), Bruno (46.)

Továbbjutott a Villareal 6:3-as összesítéssel

A Villarreal 2011 után játszhat ismét elődöntőt az Európa-ligában, miután idegenben is nagyon simán győzött a prágai Sparta otthonában. A Prágaiak 0:4 után két góllal válaszoltak, de csodát nem tudtak már tenni, így végett ér a nagy menetelés ami így is csodaszámba ment a cseheknél.

2353410_w2

FC Sevilla – Athetic Bilbao 1:2 (0:0) büntetőkkel: 5:4
Helyszín: Ramón Sánchez Pizjuán Stadion, Sevilla Vezette: Skomina
Gólszerzők: Gameiro (59.) ill. Aduriz (57.), Garcia (80.)

Továbbjutott a Sevilla 3:3-as összesítéssel büntetők után.

A spanyol házirangadó is drámai csatát hozott, ugyanis a Bilbao idegenben legyőzte a címvédő Sevillat, ez pedig azt jelentette mivel az első mérkőzés is 2:1 volt csak a Sevilla javára jöhetett a hosszabbitás. A hosszabbitás nem hozott gólt így a büntetőkre maradt a döntés. A Sevilla jobban birta az idegek csatáját és nem hibábott, míg a Bilbao oldaláról Benat elrontotta büntetőjét és ezzel csapata is kiesett a kupából.