A magyar jégkorong válogatott szoros mérkőzésen kétgólos vereséget sznvedett a németektől.

A magyar válogatott 2:37 perccel a vége előtt kapott góllal és egy üres kapus találattal 4-2-es vereséget szenvedett a német csapattól az oroszországi jégkorong-világbajnokság szentpétervári csoportjának utolsó, hetedik fordulójában hétfőn, így a keddi, fehérorosz-francia mérkőzés eredményétől függ, hogy bennmarad-e az élvonalban.

Rich Chernomaz szövetségi kapitány együttese azzal a tudattal vághatott neki az összecsapásnak, hogy ha 60 perc alatt, azaz három pontot érően győz, jövőre is a elitben marad. Sofron korai góljával egészen a 32. percig sikerült vezetnie a magyar csapatnak. A záró játékrész elején fordítottak az egyre nagyobb iramot diktáló németek, ám gyorsan jött az egyenlítés. A hajrában egy takarásból leadott távoli lövéssel végül nyert a rivális.

A magyar csapat csak akkor szerepelhet jövőre is az élvonalban, ha a fehéroroszok nem szereznek pontot a franciák ellen kedden.

Eredmények:
7. forduló:
B csoport (Szentpétervár):
Németország-Magyarország 4-2 (0-1, 1-0, 3-1)
——————————————–
Ljubilejnij Aréna, 4000 néző: v: Frano (cseh), Olenyin (orosz)
gól: Hager (32.), Reul (42.), Braun (58.), Goc (60.), illetve Sofron (10.), Wehrs (45.)