Az Európa-bajnokság szombati játéknapján zárult a második forduló utolsó három mérkőzése. Szombat délután pályára lépett a magyar válogatott is Izland ellen. A csoport másik mérkőzésén a portugálok az osztrákokkal mérkőztek.

A szombati játéknap krónikája

A forduló a Belgium – Írország mérkőzéssel kezdődött. A belgák az első fordulóban vereséggel indították a tornát, így mindenképpen győzni akartak. Már az első perctől kezdve látszódott óriási fölényük, ami a helyzetekben is megmutatkozott. Az első játékrészben azonban nem sikerült betalálniuk.

hirdetes_400x285

A második félidőben rögtön előnybe kerültek  Lukaku révén. Az írek nem tudtak komoly helyzetet kidolgozni, amit a 61. percben a belgák újabb góllal használtak ki. A két, félidő eleji gyors gól megfogta az íreket és teljesen szétestek. A 70. percben Lukaku megszerezte csapata harmadik és önmaga második találatát, ezze a belgák simán begyűjtötték a három pontot.

13432205_1158737114179133_5288230726189662226_n

Belgium – Írország 3-0 (0-0)
Helyszín: Bordeaux, Matmut Atlantique, 39 493 néző, Vezette: Cuneyt Cakir (török)
Gólszerzők: Lukaku (48., 70.), Witsel (61.)
Sárga lap: Vermaelen (49.) ill. Hendrick (42.)

Belgium: Courtois – Meunier, Alderweilerd, Vermaelen, Vertonghen – Witsel, Dembele – Carrasco, De Bruyne, Hazard – Lukaku, Vezetőedző: Marc Wilmots

Írország: Randolph – Coleman, O’Shea, Clark, Ward – Hendrick, Whelan, McCarthy, Brady – Hoolahan – Long,Vezetőedző: Martin O’Neill

A mérkőzés összefoglalója:

Délután a magyar válogatott lépett pályára a legendás Stade Velodrome-ban Mairseille városában, amelyet elleptek a magyar szurkolók. Rengetegen, 40-45 ezren lehettünk.  A mérkőzésen is fergeteges hangulatot teremtettek. Exkluzív, helyszínről készített videóink és képeink itt megtekinthetőek.

A mérkőzés alatt és előtt egész Mairseille ezt fújta: Az éjjel soha nem érhet véget, varázsolj nekünk valami szépet….

A válogatott így is tett, Izland ellen is pontot szerzett az utolsó percekben. A találkozót jobban kezdtük, aztán a izlandiak is magukhoz tértek és adódott néhány helyzetük.

A 40. percben az orosz játékvezető egy kétes szituációt követően büntetőt ítélt az északiaknak, amit Sigurdsson értékesített. A második játékrészben az északiak totális antifutballt játszottak, helyzetük sem volt. A 88. percben mindezért nagy árat fizettek, a magyar szurkolók legnagyobb örömére. Egy beadást követően  Sævarsson próbált menteni, de a labda a saját kapujában kötött ki.

A magyar csapat két fordulót követően vezeti a csoportját.

13466351_1158875570831954_8092320723294536386_n

Izland – Magyarország: 1-1 (1-0)
Helyszín: Marseille, Stade Vélodrome Játékvezető: Karaszjov (orosz)

Gólszerzők:  G. Sigurdsson (11-esből 40.)) ill. B. Sævarsson (öngól 88.)
Sárga lap: Gudmundsson (42.), Finnbogasson (75.), B. Sævarsson (77.)  ill. Kádár (81.), Kleinheisler (83.), Nagy Á. (90 + 1.)

Izland:Halldórsson –  B. Sævarsson, R. Sigurdsson, Árnason , A. Skúlason – Gudmundsson,  G. Sigurdsson,  A. Gunnarsson (Hallfreddson 66.)B. BjarnasonSigthórsson (Gudjohnsen 84.), Bödvarsson (Finnbogasson 69.)  Szövetségi kapitány: Lars Lagerbäck

Magyarország: Király – Lang, Guzmics, Juhász (Szalai 84.), Kádár – Nagy Á., Gera – Stieber (Böde 66.), Kleinheisler, Dzsudzsák – Priskin (Nikolics 66.) Szövetségi kapitány:  Bernd Storck

A második fordulót a Portugália – Ausztria mérkőzés zárta 21 órakor. A találkozó elején az osztrákok szerezhettek volna vezetést, azonban Harnik jó helyzetben nem találta jól el a labdát. A portugálok rögtön válaszoltak, azonban Nani ziccerét fogta az osztrák portás. Ezután óriási fölényben játszottak Cristianóék, helyzetek sorát dolgozták ki, de az első félidőben nem tudtak betalálni.

A második játékrészben is portugál fölénnyel folytatódott, csak a gól hiányzott. Az utolsó negyedórához érve Hinteregger hibázott a tizenhatoson belül, Ronaldot buktatva, Rizzoli büntetőt ítélt, de Cristiáno elhibázta. A jobb kapufa tövét lőtte telibe, így elmaradt az a kivételes rekordja, hogy sorozatban negyedik Eb-jén gólt szerezzen.

A portugálok ezzel két kört követően mindössze két ponttal állnak a csoportban. Szerdán a mieink ellen lépnek pályára 18 órakor.