Kapás Boglárka negyedik lett a 400 méter gyors vasárnapi döntőjében a riói olimpián, a számot az amerikai Katie Ledecky nyerte világcsúccsal.

Az UTE 23 éves versenyzője a szám Európa-bajnokaként végig harcban volt a dobogós helyekért, de végül nem tudta lehajrázni a szintén amerikai Leah Smith-t, azonban 4:02.37 perces idejével így is 1.1 másodperccel megjavította saját országos csúcsát, amelyet májusban a londoni Európa-bajnokságon ért el.

A 19 esztendős Ledecky messze kimagaslott a mezőnyből, óriási fölénnyel, 3:56.46 perces idővel győzött, ezzel közel két másodpercet faragott korábbi, két éve felállított rekordján (3:58.37).

Hosszú Katinka döntős 100 méter háton

Az immár olimpiai bajnok Hosszú Katinka a vasárnapi elődöntőből a második legjobb idővel jutott a 100 méter hát hétfői fináléjába a riói ötkarikás játékokon.

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 8. Hosszú Katinka a 2016-os riói nyári olimpia 100 méteres hátúszás versenyszámának elõdöntõje után a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 7-én. Hosszú Katinka a második legjobb idõvel bejutott a döntõbe. MTI Fotó: Kovács Tamás
Rio de Janeiro, 2016. augusztus 8.
MTI Fotó: Kovács Tamás

A szombaton 400 méter vegyesen világcsúccsal aranyérmes versenyző a szám Európa-bajnoki ezüstérmeseként futamában az amerikai Kathleen Baker mögött másodikként csapott a célba 58.94 másodperces idővel, azaz 19 századot javított az előfutamban nyújtott teljesítményén.

„Szerettem volna jobbat úszni, viszont talán az egész mezőny kicsit lassú volt, Londonban a középdöntőben már sokkal gyorsabb volt az iram. Sok mindent elrontottam, remélem, teljesen össze tudom rakni holnapra” – mondta Hosszú, aki véleménye szerint az előfutamban teljesen szétszórtan úszott. „Most sikerült koncentrálnom, de van mit kijavítani: forduló, kidelfinezés, rajt, ilyesmi. Száz méter, itt egytől a nyolcadik helyig bármi lehet”.

A Vasas 27 éves úszója magyar idő szerint kedden hajnali 3.25-kor száll harcba az újabb dobogós helyéért.