Szerdán további nyolc mérkőzéssel folytatódtak a Bajnokok Ligája csoportküzdelmei és pótolták a tegnap elmaradt Manchester City-Mönchengladbach mérkőzést. Két magyar játékosért is szurkolhattunk.

Kedden az időjárási körülmények nem tették lehetővé a Man.City – Mönchengladbach mérkőzés megrendezését, melyet szerdán pótolták. A manchesteriek győzelme egy percig sem forgott veszélyben, Guardiola tanítványai Agüerő vezérletével simán győztek, aki mesterhármast szerzett a találkozón.  Bénes László a Gladbach magyar játékosa nem kapott lehetőséget, a találkozóra nem is nevezték.

MANCHESTER, ENGLAND - SEPTEMBER 14: Kelechi Iheanacho of Manchester City scores his sides fourth goal during the UEFA Champions League match between Manchester City FC and VfL Borussia Moenchengladbach at Etihad Stadium on September 14, 2016 in Manchester, England. (Photo by Richard Heathcote/Getty Images)

Manchester City (angol) – Borussia Mönchengadbach (német) 4-0

hirdetes_810x300

Helyszín: Etihad Stadion (Manchester), Vezette: Kuipers (NED)
G.: Agüero (9., 28. – büntető, 77.), Iheanacho (91.)

Az E csoportban igazi rangadókat rendeztek, a legnagyobb érdeklődés a Tottenham – Monaco mérkőzést előzte meg. A hercegségbeliek remek formában vágtak neki az új idénynek, a Fenerbachce és a Villarreal kiejtése után a francia bajnokságban a PSG-t is megleckéztették.

A következő áldozat a Wembley-ben a Tottenham együttese volt. Jardim legénysége nagyszerűen futballozva 2:1-ez győzelmévelelhozta a három pontot.  Ezzel a monacoiak visszavágtak a tavalyi 4:1-es vereségért.

Tottenham Hotspur – Monaco: 1-2
Helyszín: Wembley, London
Gólszerzők: Alderweireld (45.) ill. Silva (15.), Lemar (31.)

Az E csoport másik mérkőzésén a német Leverkusen  hiába vezetett 15 perc után két góllal is, ez kevésnek bizonyult az orosz CSKA Moszkva ellen. A moszkvaiak két perc alatt egyenlítettek.

Bayer Leverkusen – CSZKA Moszkva
Helyszín: BayArena, Leverkusen
Gólszerzők: Mehmedi (9.), Calhanoglu (15.) ill. Dzagojev (36.), Eremenko (38.)

Az F csoportban a Nikolicsot is foglalkoztató Legia Varsó hazai pályán fogadta a Borussia Dortmund együttesét. A magyar válogatott támadó a kispadon kezdte a mérkőzést és a 63. percben lépett pályára. Csapata végül csúfos vereséget szenvedett, hat góllal kaptak ki.

247044_legia_szurkolok
a hazai közönség koreója a mérkőzés előtt…

Legia Warszawa (lengyel) – Borussia Dortmund (német) 0-6
Helyszín: Stadion Wojska Polskiego (Varsó), Vezette: Karasev (RUS)
G.: Götze (7.), Papasthatopoulos (15.), Bartra (17.), Guerreiro (51.), Castro (77.), Aubameyang (87.)

Az F csoport másik mérkőzésén a címvédő Real Madrid szenvedős győzelmet aratott a kimondottan jól futballozó portugál Sporting ellen. A királyi gárda a 89. illetve a 95. percben lőtt góllal fordította meg a mérkőzést és tartotta otthon a három pontot.

Real Madrid (spanyol) – Sporting Lisszabon (portugál) 2:1
Helyszín: Santiago Bernabéu (Madrid)  vezette: Tagliavento (olasz)
Gólszerzők: Ronaldo (89.), Morata (90+5.) ill. Cesar (48.)

A G csoportban az angol bajnok és a BL-ben először szereplő Leicester idegenben lépett pályára. A belga Bruges otthonában Mahrezék sima 3:0-ás győzelmet arattak.

Club Brugge (belga)- Leicester City (angol) 0-3 (0-2)
Vezette: A.  Sidiropoulos (görög)
Gól: Albrighton (5.), Mahrez (29. és 61.)

A csoport másik mérkőzését a Porto és a Koppenhága játszotta. A portugálok hiába szereztek hamar vezetést, a dánok a második félidő elején egyenlítettek. Sőt a vendégek emberhátrányban fejezték be a mérkőzést, a szlovám játékvezető honfitársát, Gregust küldte idő előtt az öltözőbe.

FC Porto (portugál) – FC Köbenhavn (dán) 1-1 (1-0)

Vezette: M Jug
(szlovák)
Gól: Otavio (13.) illetve Cornelius (52.).
Kiállítva: Gregus (67.)

A H csoportban a nyáron jócskán megerősödött Juventus nem bírt a szintén nagy változásokon átesett Sevillával.  A Lyon sima győzelmet aratott a horvát Dinaom Zágráb ellen 3:0 arányban.

Juventus – Sevilla 0-0

Helyszín: Juventus Stadium