Habár az utóbbi napok a vb-selejtezőkről szóltak, néhány magyar játékos azért pályára lépett klubcsapatával. Összefoglalónkban többek között szó esik a Bundesligában bemutatkozó csallóközi Bénes Lászlóról, a korosztályos Eb-re kijutó magyar U17-es válogatottról, a ZTE stadionavatóján szereplő DAC-ról és a berlini olimpiai stadionban parádézó Király Gáborról is.

A magyar U17-es válogatottfelnőtt válogatottal szemben jó hétvégét zárt, hiszen 11 év után sikerült kiharcolni az Eb-re való kijutást. A norvégok elleni óriási küzdelem után a 83. percben Szoboszlai Dominik által szerzett gól döntötte el a mérkőzést, így a magyarok csoportelsőként jutottak ki a horvátországi Eb-re.

forrás: nemzetisport.hu

Szlovákia

Bár a hétvégén szünetel a Fortuna Liga, a DAC játékosai nem pihentek, ugyanis Zalaegerszegen léptek pályára a ZTE stadionavatóján. A minitornát a ZTE nyerte, megelőzve az osztrák Sturm Graz és a DAC csapatát. A sárga-kékek először a ZTE-től kaptak ki egy góllal, majd a Sturmmal játszottak döntetlent. A ZTE-nek az osztrákok ellen így elég volt a döntetlen is ahhoz, hogy megnyerjék a tornát.

A DAC és a Sturm Graz párharca, fotó: fcdac.sk

A DAC összeállítása: Tofiloski – Kosorin, Michalík, Kocsis G., Németh Zs. – Lupták, Kontár Z., Vida K., Sarr, Brasen – Mészáros A.

Az NBII-es futballklub új stadionja így már több mint 11 ezer néző befogadására alkalmas, valamint a jövőben nemzetközi mérkőzések otthonául is szolgálhat.

Ausztria

Jótékonysági mérkőzést játszott az osztrák élvonalban szereplő Rapid Wien a harmadik ligában játszó First Vienna ellen. Szántó Tamás, a Rapid magyar játékosa csapata 4:0-ás győzelméből két góllal (az első és az utolsó gólt rúgta) vette ki a részét. A mérkőzésre több mint hatezer szurkoló látogatott ki, a Rapid a jelenleg harmadosztályban játszó egykori rivális klub pénzügyi nehezségeinek enyhítése miatt lépett pályára.

Az osztrák élvonalban szereplő Mattersburg a BW Linz ellen játszott és nyert (4:0) felkészülési mérkőzést. Varga Barnabás csereként kapott lehetőséget a Mattersburgnál.

Németország

Király Gábor a Haladás jelenlegi védője egy meccs erejéig visszatért egykori csapatához a Hertha BSC-hez, mégpedig Marcelinho búcsúmérkőzése apropóján. A meccset a berlini Olimpiai Stadionban játszották, az ellenfelek pedig Marcelinho egykori Herthás és brazil játékostársai voltak. Marcelinho mindkét csapatban pályára lépett. Király Gábor saját honlapján számolt be a gálameccsről, mely a „brazil“ csapat győzelmével végződött.

„A bemutatásnál leírhatatlan volt a szurkolók szeretetét érezni. A hangulat feldobott engem is, jól ment a védés, és igyekeztem szórakoztatni a közönséget: bukfenceztem, jobbra néztem és balra dobtam ki a labdát, kigurítottam magamnak és nekiindultam.“

Marcelinho és Király Gábor, forrás: kiralygabor.eu

Múlt vasárnap (március 18-án) mutatkozott be a Bundesligában a doborgazi Bénes László, aki a győri futballakadémia növendéke volt. Bénes a Borussia Mönchengladbach színeiben (5,5 millió euróért vásárolták meg a zsolnaiaktól) kapott 9 percnyi játéklehetőséget a Bayern München elleni mérkőzésen. A felvidéki középpályás a március 22-én Szenicén rendezett U20-as válogatott csapatkapitányaként is pályára lépett a szerbek ellen, ahol 2:0-ás győzelmet arattak (Bénes egy góllal és egy gólpasszal járult hozzá a győzelemhez). Ugyanakkor a csallóközi játékos az U21-es kerettel is készül Csehország és Szerbia csapatai ellen.

A fiatal tehetség, forrás: sportinak.sk

A német másodosztályban játszó 1860 München felkészülési mérkőzésen 2:0-ra győzőtt az osztrák második vonalban szereplő Innsbruck ellen. A münchenieknél légióskodó magyar utánpótlás-válogatott Hursán György a 61. percben lépett a pályára.

A szintén másodosztályban játszó Würzburger Kickers 1:0-ra győzte le a Bundesligában érdekelt Eintracht Frankfurtot. Nagy Dávid nem kapott szerepet a würzburgiak oldalán.

Premier League (Kazahsztán)

Elek Ákos nemrégiben szerződött le a Diósgyőrtől a kazah Kajrat Almati-hoz. Elek még csak most kezdi megszokni új klubját, és bár meglepő lehetett Bernd Storck szövetségi kapitány döntése, mely szerint nem hívta be a válogatottba, a magyar játékos nem bánja, hogy távolmaradt. Egy interjúban megjegyezte, hogy ha csak a kispadról nézhetette volna a portugálok elleni meccset, távolmaradásával hátrányba került volna jelenlegi csapatánál. Jelenleg Elek egy olyan meccset tud maga mögött, melyen már az egész játékidő alatt az edzője bizalmát élvezte. A Kajrat Almati a kazah bajnokság egyik esélyese.

Ekstraklasa (Lengyelország)

Legia Warszawa idén sem feledkezett meg március 23-ról: facebook-oldalukon Nagy Dominikról posztoltak képet a lengyel-magyar barátság jegyében.

Egyébként a varsóiak szombaton játszottak felkészülési meccset az alsóbb osztályú Sosnowiecet-tel. A Legia 2:1-re nyert idegenben, ráadásul második góljukat Nagy Dominik szerezte. A magyar játékos végigjátszotta a mérkőzést.

MLS (USA)

Nikolics Nemanja csapattársa lesz a Chicago Fire-nél a Manchester Unitedtől távozó Bastian Schweinsteiger. A 32 éves világbajnok német középpályás a mostani idényben csak négy találkozón kapott játéklehetőséget a vörös ördögöknél.

Guzmics Richárd, a kínai Jenpien Funde játékosa még mindig sérüléssel küszködik – a Portugália elleni vb-selejtezőt is kénytelen volt kihagyni.