A mai napon lezárult a DAC 22. élvonalbeli szezonja. A Rózsahegy elleni idegenbeli, 2:0-ra elvesztett mérkőzéssel megszakadt a dunaszerdahelyi csapat veretlenségi sorozata, így a hetedik helyen zárják a Fortuna Liga 2016/17-es idényét.

Nem kezdte rosszul a mérkőzést a DAC, több helyzetet is sikerült kialakítani. A 23. percben azonban Peter Gál-Andrezly vágta be a vinklibe Peter Maslo labdáját, 1-0. A hazaiak nem engedtek a nyomásból, alaposan beszorították a vendégeket, aminek meg is lett az eredménye: Jakub Mareš két gólra növelte a rózsahegyiek előnyét a 36. percben.

Nagyon ötlettelen volt a DAC játéka az első félidő végén és a második félidő kezdetén is, mintha a játékosok végleg kimerültek volna, László Csaba cseréi sem hozták meg a vendégek lendületét. Ugyan 1-2 veszélyesnek ígérkező DAC-támadást azért láthattunk, de a hazaiak védelmét nem lehetett megtörni, sőt, a mérkőzés végéhez közeledve még több veszélyes helyzetet is kialakítottak. Az állás a végéig már nem változott, a mérkőzésre elutazó sárga-kék szurkolók azonban mindvégig kitartóan biztatták a csapatot!

kép: eredmenyek.com

László Csabáék tovább nyújthatják volna veretlenségi sorozatukat, mely 16 mérkőzésig tartott. A dunaszerdahelyiek a mai vereség előtt 2016. november 6-án kaptak ki utoljára, akkor a Slovan győzedelmeskedett Pozsonyban. A DAC utolsó négy idényéből harmadszor zárta a Rózsahegy ellen a szezont. 2014 tavaszán 2:1-es vereséget szenvedtek a sárga-kékek, tavaly pedig 3:0-ra kaptak ki (két gól ráadásul 11-esből született).

MFK RÓZSAHEGY – FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 2:0 (2:0)