Ma délután 14 órától a Szenice otthonában lép pályára a DAC. Az egyértelmű cél a három pont megszerzése. A Körkép tudósítója ma is a helyszínről jelentkezik képekkel, videókkal, információkkal. Hajrá DAC!

Élő hírfolyamunk befejeződött. Köszönjünk, hogy velünk követték a mérkőzést!

A mérkőzés összefoglalója itt olvasható, a csapatot közel 500 DAC-szurkoló kisérte el és teremtett hazai hangulatot:

hirdetes_400x285

Kalmár vezetésével győzött a DAC Szenicén

15:45 – 4 percet hosszabbít a bíró

15:45 – A hazaiak kapusát kell ápolni.

15:43 – Fieszta-hangulat a vendégszektorban. Ha rajtunk múlna, már lefújták volna a meccset

15:41 – Rossi kihasználja utolsó cserelehetőségét is. Cernák helyére Zsivkovics érkezik

15:38 – Kalmár helyett érkezik Herc. A magyar válogatott játékos óriási tapsot kap a 450 fős vendégszektortól

15:36 – Rossi majdnem dührohamot kap egy hazai szabálytalanság után, annyira reklamál a sárgáért. A bírónak kell őt lenyugtatni.

Körkép.sk/KZS

15:33

Erik Pacinda két sárga után piros lapot kap a 78. percben. Emberhátrányban játszik tovább a DAC. A vendégszektor zúg: ERIK PACINDA

Pacinda félelmet nem ismerve harcolt a labdáért, a bíró azonban szabálytalannak ítélte.

15:28 – Pacinda sárgát kap

Játszik a DAC

15:25

70. perc – 2:0-ra vezet a DAC – Pacinda a gólszerző. Kalmár lepattanóját vágta be

15:21

Kalmár megpattanó lövéséből VEZET A DAC! – Kalmár Zsolti így beírta magát a klubtörténetbe, mint a 800. DAC-gól szerzője

15:17

Davis helyére Divkovic érkezik

15:17

15:15

15:08

15:07

52. perc – nagyon közel állt a vezetés megszerzéséhez a DAC. Előbb Pacinda lövése pattant ki Holecről, majd kétszer is próbálkozhatott a DAC, de a lövések sorra elakadtak.

15:05

A Szenice jó helyről kapu fölé rúgta a szabadrúgást

15:04

49. perc – Satka is besárgult

15:01

46. perc – Ljubicic buktatása után Kalmár csavart veszélyesen kapura. A szabadrúgást Holec védte bravúrosan

15:00

Folytatódik  a második félidő. A hazaiak kapusa és a DAC-tábor között volt egy kis konfliktus, miután a szenicei hálóőr kiintegetett a sárga-kékre, akik válaszul rázendítettek a homo…eual-ra.

14:45

1 percnyi hosszabbítás után a bíró lefújja az első játékrészt. Egyelőre 0:0 az állás. A DAC többet birtokolta a labdát, de 100%-os helyzet egyik fél előtt sem adódott. A hazai csapat a 6 frissen szerződtetett dél-amerikai játékosával inkább az ellentámadásokra épít

14:34

Pambou harcos játéka ma dicséretet érdemel. Sokat fut, ha kell visszazár, a sárga-kékek egyik legjobbja

14:33

Pacinda vezette a kapusra a labdát aki a labdát lábbal védte – nagy helyzet volt

14:30

A 30. percben Cernákot kellett hosszabban ápolni egy keményebb belépő után. 1 perccel később Ljubicic eresztett meg egy löketet 20 méterről

14:24

Az első 24 perc után kicsit leült a meccs. Főleg mezőnyjáték folyik. A félidő derekán Pacinda veszélyeztette fordulásból az ellenfél kapuját.

14:19

A 19. percben Kalmár harcolta ki a labdát a középpályán, majd hosszan indított labdájára Pacinda rajtolt rá, de szabálytalankodtak vele. Davis szabadrúgását aztán a kapus védte.

14:15

14:10

Az első 10 percben több veszélyes támadást is indított a DAC. Davis 2 szögletet is rúgott, ám a labda egyelőre elakadt a hazai védőkben.

13:49 – DAC-szurkolók Szenicén

13:35 – A DAC szurkolói 13 kilométerre a stadiontól, a Penzión Zahoranban gyülekeztek, ahol egyből elkelt mind a kétszáz jegy, amelyet az YBS előre vásárolt meg. Innen közösen indultak el a sárga-kék szurkolók a Szenice stadionjába, ahol körülbelül további száz fő csatlakozik hozzájuk buzdítani a csapatot.