Egy újabb sikeres napot zártunk csütörtökön, hiszen Hosszú Katinka révén tovább gyarapodott a vizes vb-n szerzett érmeink száma, méghozzá egy bronzzal. Este pedig férfi vízilabdázóink a görögöket megverve bejutottak a vb-döntőbe.
Frissítve 17:59
A csütörtök délelőtti selejtezők eredményei
női 100 m gyors Gyurinovics Fanni 28.
férfi 200 m hát Bernek Péter a 2. és Telegdy Ádám a 8. legjobb idővel elődöntős
férfi 200 m mell Gyurta Dániel nem jutott be az elődöntőbe
női 200 m mell Sebestyén Dalma 22. lett
női 4×200 m gyors váltó Magyarország a 7. legjobb idővel döntős, összeállítás: Késely Ajna, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna, Gyurinovics Fanni
A délutáni elődöntők és döntők eredményei
18.34: női 200 m pillangó, döntő – Hosszú Katinka bronzérmes, Szilágyi Liliána a 7. helyen végzett
19.04: férfi 200 m hát, elődöntő – Bernek Péter saját futamában holtversenyben 3., Telegdy Ádám 5., Bernek a 6. legjobb idővel döntőbe jutott, Telegdy a 9. legjobb idővel épp hogy csak lemaradt a döntőről
19.16: női 4×200 gyors váltó, döntő – MAGYARORSZÁG a 6. helyen végzett
Este víziladbázóink még megdobogtatták a magyar szíveket, ugyanis egy a görögök elleni 7:5-ös eredménnyel bejutottak a döntőbe, ahol szombaton este a horvátokkal kell majd megküzdeniük az aranyéremért.
PROGRAM: JÚLIUS 28., PÉNTEK
Cikkünket napközben folyamatosan frissítjük az eredményekkel!
9.30: Úszás, selejtezők:
férfi 50 m gyors Lobanovszkij Maxim a 18. – nem jutott be az elődöntőbe, Takács Krisztián a 16. legjobb idővel elődöntős
női 800 m gyors Kapás Boglárka 6. helyen jutott a fináléba, Késely Ajna azonban nem jutott tovább
női 200 m hát Burián Kata 11., Hosszú Katinka 2. – mindketten bejutottak az elődöntőbe
férfi 100 m pillangó Cseh László 10., Milák Kristóf 5. – mindketten bejutottak az elődöntőbe
női 50 m pillangó Molnár Flóra 19., nem jutott be az elődöntőbe
férfi 4×200 m gyors váltó Magyarország – a 10. lett összesítésben, így lecsúszott a döntőről
12.00: Óriás toronyugrás, férfiak, 27 m, elődöntő
12.00: Óriás toronyugrás, nők, 20 m, elődöntő
12.00: Vízilabda, nők, a hetedik helyért: Ausztrália–Görögország
13.30: Vízilabda, nők, az ötödik helyért: MAGYARORSZÁG–Olaszország 10:8-ra nyertek a magyarok, így ők zártak az 5. helyen
15.00: Vízilabda, nők, a harmadik helyért: Oroszország–Kanada
17.30: Úszás, elődöntők, döntők
17.32: női 100 m gyors, döntő
17.40: férfi 200 m hát, döntő – Bernek Péter – országos csúccsal a 6. helyen végzett
17.49: női 200 m hát, elődöntő – Hosszú Katinka saját futamában a 4., Burián Kata pedig saját futamában az 5. lett. Katinka összesítettetben 7, Kata pedig 10. lett.
18.09: férfi 50 m gyors, elődöntő – Takács Krisztián
18.25: női 200 m mell, döntő
18.35: férfi 100 m pillangó, elődöntő – Cseh László, Milák Kristóf
18.45: női 50 m pillangó, elődöntő
18.55: férfi 200 m mell, döntő
19.11: férfi 4×200 m gyors váltó, döntő
20.30: Vízilabda, nők, döntő: Egyesült Államok–Spanyolország
Körkép.sk, nemzetisport.hu
Nyitókép: facebook.com/waterpolo.hu
Megosztás:
Címkék: Főoldal magyarország vizes vb
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.