Tizenöt országot – köztük Szlovákiát és Ukrajnát – választottak be az ENSZ Emberi Jogi Tanácsába.
A világszervezet közgyűlése az említetteken felül Afganisztánt, Angolát, Ausztráliát, Chilét, a Kongói Demokratikus Köztársaságot, Mexikót, Nepált, Nigériát, Pakisztánt, Perut, Katart, Szenegált, és Spanyolországot választotta be a testületbe 2018. január 1-jével kezdődő hároméves ciklusra.
Az Emberi Jogi Tanács a világszervezet fontos kormányközi testülete. Az ENSZ Közgyűlése – az ENSZ Emberi Jogi Bizottságának utódjaként – 2006. március 15-én döntött a létrehozásáról. A tanácsban helyet foglaló 47 állam képviselőjének feladata: az emberi jogok védelme, a megsértésük elleni fellépés és ajánlások megfogalmazása.
A Human Rights Watch nevű emberi jogi szervezet vezetője, Louis Charbonneau szerint a konfliktus dúlta Kongó megválasztása “az országszerte kirívó jogsértéséket elkövető kongói kormány számos áldozata arcul csapásának” minősül.
Hillel Neuer, a genfi székhelyű UN Watch jogvédő szervezet vezetője hangsúlyozta: az ENSZ számára Kongó mellett Katar és Pakisztán beválasztása az emberi jogok érvényesülését felügyelő tanácsba olyan, ” mintha egy piromániást tennének meg egy települési tűzoltóság parancsnokának.”
Nikki Haley, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete pedig figyelmeztetett, országa kivonulhat a testületből, ha az továbbra is jogsértőket vesz fel soraiba.
MTI
Megosztás:
Címkék: ENSZ Emberi Jogi Tanácsa Szlovákia Ukrajna
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.