Nyitókép: pl.nasa.gov
A marsjáró egy olyan kőzetet talált, amelynek összetétele és tulajdonságai az irányító csapat szakemberei szerint akár életnyomokra is utalhatnak.
A NASA JPL csapata most az eddigi legnagyobb esélyű nyomokat mutatta be az ősi marsi élet lehetőségéről. Fontos hangsúlyozni, hogy nem bizonyítékot találtak, vagyis nem azt mutatták ki, hogy márpedig volt élet a Marson, csupán azt, hogy erre is utalhatnak a most feltárt jelek.
A Cheyava-vízesés nevet kapott szikla keltette fel az irányítók figyelmét. A nyílhegy alakú sziklaalakzat vizsgálata alapján olyan szerkezeti és kémiai jelek is találtak, amelyek az évmilliárdokkal ezelőtti körülmények közepette mikrobák létezésére is utalhatnak.
Maga a kőzet, amelyet a Grand Canyon egy vízesése után neveztek el, egy 1 méterszer 60 centis tömb. A kutatók kis színes foltocskákban találtak rá a szerves molekulákra, amelyek olyan reakciókban is létrejöhettek, amelyek egy egykori mikroba élettevékenysége során zajlott.
Emellett a kőzet olyan összetételű, amely szerint egykor víz folyt át rajta. Azt azonban nem tudják a kutatók, hogy pontosan miként is jött létre ez a Cheyava-vízesés nevű szikla, és azt sem, hogy a környezete miként melegíthette fel és alakíthatta át az évmilliárdok alatt.
Bővebben a tudományos folyóirat számol be a hírről az alábbi linken.
Megosztás:
Címkék: Földön kívüli élet Mars marsjáró Perseverance
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.