Nyitókép: Körkép.sk

 

Véget ért a 47. Duna Menti Tavasz. Íme, a díjazottak:

 

BÁBOSOK

 

Bronzsávos minősítés:

  • a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Magyar Tannyelvű Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek Gyermekcsoportjának a Mese előadásáért, rendezte: Mészáros Anikó és Anda Zsuzsanna
  • a galántai Kodály Zoltán Magyar Tannyelvű Gimnázium Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportjának (kicsik) A só előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea

 

Ezüstsávos minősítés:

  • a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportjának A Félőlény előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő
  • a galántai Kodály Zoltán Magyar Tannyelvű Gimnázium Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportjának (nagyok) A zene az kell előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea
  • a komáromi Marianum Egyházi Iskolaközpont Óperencia Bábcsoportjának A róka útra kel előadásáért, rendezte: Gombás Anikó és Gazdag Nagy Anikó
  • a pozsonyi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-piciri Bábcsoportjának az Isteni történetek előadásáért, rendezte: Czuczor Nóra és Farkas Márta

 

Aranysávos minősítés:

  • a komáromi Eötvös utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának A boldog herceg előadásáért, rendezte: Izsák Katalin és Tóth Tibor
  • a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportjának A kiskondás előadásáért, rendezte: Csiffári Renáta, zenei aláfestés Bernáth Andrea
  • a gömörfalvai Magyar Tannyelvű Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Kutyasors előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára

 

Gyémántsávos minősítés:

  • a feledi Szombathy Viktor Magyar Tannyelvű Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának A pelikánmadár előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika
  • a kisgéresi Alapiskola és Református Gyülekezet Mustármag Bábcsoportjának a Pásztorajtó előadásáért, rendezte: Blanár Gabriella és Furik Mária

 

Gyerekzsűri díja:

  • a galántai Kodály Zoltán Magyar Tannyelvű Gimnázium Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportjának (nagyok) A zene az kell előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea

 

Bábpedagógiai díj:

  • Gazdag Nagy Anikónak a komáromi Marianum Egyházi Iskolaközpont Óperencia Bábcsoportja rendezőjének, A róka útra kel c. előadásért

 

SZERKESZTETT JÁTÉKOK

 

Oklevél a részvételért

  • a nagymegyeri Janiga József Magyar Tannyelvű Alapiskola Emóció Gyermekcsoportjának Az osztály előadásáért, rendezte: Pataky Ádám

 

 Bronzsávos Minősítés:

  • az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Egyszervolt Gyermekcsoportjának az Egy csodás napunk Budapesten előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva
  • a bélyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Gyermekcsoportjának a Hatrongyosi kakasok előadásáért, rendezte: Szakszon Anna

 

Ezüstsávos Minősítés:

  • a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának a Szeret – nem szeret előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Szászi Edina, Székely Zsuzsa és Miko Katalin
  • a királyhelmeci Helmeczy Mihály Alapiskola Aranykapu Gyermekcsoportjának a Pünkösd előadásáért, rendezte: Gáspár Kornélia, Leczo Kornélia és Kóbori Henrietta

 

Aranysávos minősítés:

  • a bátkai Heuréka Magán Alapfokú Művészeti Iskola és a Bátkai Alapiskola és Óvoda Huncutkák Gyermekcsoportjának a Petőfi – ahogy mi látjuk előadásáért, rendezte: Hencz Annamária

 

Gyerekzsűri díja:

  • a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának a Szeret – nem szeret előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Szászi Edina, Székely Zsuzsa és Miko Katalin

 

SZÍNJÁTSZÓK

 

Bronzsávos Minősítés:

  • a bodrogszerdahelyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Teknőcök Színjátszó Csoportjának A rátóti csikótojás előadásáért, rendezte: Furik Krisztina
  • az alistáli Művészeti Alapiskola Csipp-csiripp Színjátszó Csoportjának a Kőszív előadásáért, rendezte: Pataky Ádám

 

Ezüstsávos Minősítés:

  • a dunaszerdahelyi Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezete és a Csaplár Benedek Művelődési Központ Fókusz Gyermekszínpadának a Parisz ítélete előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

 

Aranysávos minősítés:

  • a füleki II. Koháry István Magyar Tannyelvű Alapiskola KOHÁRY-SOKK Színjátszó Csoportjának a Hogyan lőn békülése jó néhai Mátyás királynak Koháry István uram ő kegyelmével? előadásáért, rendezte: Ferenc Izolda
  • a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportjának az Egyszer volt, most ez van előadásáért, rendezte: Mészáros Piroska
  • az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportjának a Drégely előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva és Škultéty Bolgár Brigitta

 

Gyémántsávos minősítés:

  • a komáromi Eötvös utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportjának A Hangyák előadásáért, rendezte: Laboda Róbert

 

Gyerekzsűri díja:

  • a komáromi Eötvös utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportjának A Hangyák előadásáért, rendezte: Laboda Róbert

 

A Zsűri különdíjai:

 

  • Rendezői díj Laboda Róbertnek a komáromi Eötvös utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportja rendezőjének, A Hangyák előadásért
  • Különdíj a történelmi emlékezet színházi megjelenítéséért az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportjának a Drégely előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva és Škultéty Bolgár Brigitta, a díjat adományozza Csémy Éva
  • Különdíj a legjobb lányszerepért Furik Annának a bodrogszerdahelyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Teknőcök Színjátszó Csoportja tagjának A rátóti csikótojás előadásban nyújtott alakításáért
  • Különdíj a legjobb fiúszerepért Schulcz Viktornak az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportja és az Egyszervolt Gyermekcsoportja tagjának az előadásokban nyújtott alakításokért

 

Csemadok, sajtóhír

Megosztás:
Címkék: Duna Menti Tavasz

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!