Nyitókép: facebook.com/Csemadok Dunaszerdahelyi Területi Választmánya

 

Véget ért a 48. Duna Menti Tavasz, a bábcsoportok és gyermekszínjátszó együttesek országos seregszemléje. Az elmúlt napokban számos színvonalas gyermek báb- és színi előadást láthattak az érdeklődő kultúrabarátok a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban.

 

A május 21-e és 24-e között megtartott seregszemlén bábosok, szerkesztett játékok és színjátszók kategóriában mérettették meg magukat a fiatalokból álló művészeti csoportok. A szakmai zsűri értékelése alapján az alábbi eredmény született:

 

BÁBOSOK 

BRONZSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a komáromi Eötvös utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának A széttáncolt cipellők előadásáért, rendezte: Izsák Katalin és Tóth Tibor

 hirdetes_810x300  

• a gútai II. Rákóczi Ferenc Alapiskola Mazsola bábcsoportjának a János vitéz előadásáért, rendezte: Mahor Katalin

EZÜSTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a komáromi Marianum Egyházi Iskolaközpont Óperencia Bábcsoportjának Mese egy kislányról és a verebekről előadásáért, rendezte: Gazdag Nagy Anikó és Gombás Anikó

• a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportjának C. S. Lewis: Narnia előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő

ARANYSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a gömörfalvai Magyar Tannyelvű Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Trebla és Rebeka előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Auld Thomas és Vezér Klára

• a pozsonyi Duna utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának az Óriásölő Margaret előadásáért, rendezte: Czuczor Nóra és Farkas Márta

GYÉMÁNTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a feledi Szombathy Viktor Magyar Tannyelvű Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának A Holló Jankó előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika

• a kisgéresi Alapiskola és Református Gyülekezet Mustármag Bábcsoportjának Az edzőért és a csapatkapitányért! Előadásáért rendezte: Blanár Gabriella, Furik Mária és Tóthné Fülöp Veronika

GYEREKZSŰRI DÍJA:

• a pozsonyi Duna utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának az Óriásölő Margaret előadásáért, rendezte: Czuczor Nóra és Farkas Márta

 

 

SZERKESZTETT JÁTÉKOK 

EZÜSTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a vásárúti József Attila Alapiskola és Óvoda Így tedd rá Gyermekcsoportjának a Mi is fogtuk fülét, farkát! előadásáért, rendezte: Kálmán Szilvia

• a királyhelmeci Helmeczy Mihály Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Aranykapu Gyermekcsoportjának A tokaji szőlőhegyen előadásáért, rendezte: Gáspár Kornélia, Kóbori Henrietta és Leczo Kornélia

ARANYSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a csallóközaranyosi Kóczán Mór Alapiskola és Óvoda Kóczosok Színjátszó Csoportjának a Szekrény, cipő, osztály előadásáért, rendezte: Zsidek Pál

• a komáromi Egressy Béni Városi Művelődési Központ Cooltúrázók Gyermekcsoportjának az Életünk napjai előadásáért, rendezte: Laboda Róbert

GYEREKZSŰRI DÍJA:

• a királyhelmeci Helmeczy Mihály Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Aranykapu Gyermekcsoportjának A tokaji szőlőhegyen előadásáért, rendezte: Gáspár Kornélia, Kóbori Henrietta és Leczo Kornélia

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJAI:

• Különdíj az óvodapedagógusok és gyerekek színpadi együttlétéért a vásárúti József Attila Alapiskola és Óvoda Így tedd rá Gyermekcsoportjának a Mi is fogtuk fülét, farkát! előadásáért, rendezte: Kálmán Szilvia

• Különdíj a hagyományőrzésért a királyhelmeci Helmeczy Mihály Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Aranykapu Gyermekcsoportjának A tokaji szőlőhegyen előadásáért, rendezte: Gáspár Kornélia, Kóbori Henrietta és Leczo Kornélia

• Különdíj a színházpedagógiai értékteremtésért Zsidek Pálnak a csallóközaranyosi Kóczán Mór Alapiskola és Óvoda Kóczosok Színjátszó Csoportja rendezőjének

 

 

SZÍNJÁTSZÓK 

BRONZSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a losonci Kármán József Alapiskola és Óvoda Musical Team Színjátszó Csoportjának a Jégvarázs musical előadásáért, rendezte: Kovács Csíkány Andrea

• az alistáli Művészeti Alapiskola Csipp-csiripp Színjátszó Csoportjának a Toldi előadásáért, rendezte: Pataky Ádám

EZÜSTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a fülekkovácsi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csemeték Színjátszó Csoportjának a Ki az okosabb? előadásáért, rendezte: Halama Bódi Andrea

• a nagymegyeri Janiga József Művészeti Alapiskola Porondra! Diákszínpadának a Többsincs királyfi előadásáért, rendezte: Pataky Ádám

• a rimaszombati Városi Művelődési Központ Henc(z)egők Színjátszó Csoportjának a Szeptemberi emlék előadásáért, rendezte: Hencz Annamária

• a füleki II. Koháry István Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola KOHÁRY-SOKK Színjátszó Csoportjának az Arany János: A bajusz előadásáért, rendezte: Ferenc Izolda

ARANYSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a dunaszerdahelyi Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezete és a Csaplár Benedek Művelődési Központ Fókusz Gyermekszínpadának a Hol volt, hol nem… előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

• a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportjának a Soványító palacsinta előadásáért, rendezte: Gábor Eszter és Kotiers Éva

• a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának a Pletykálunk.hu előadásáért, rendezte: Szászi Edina, Székely Zsuzsa és Miko Katalin

• a királyhelmeci Egyesített Iskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának A tulipánná változott legény előadásáért, rendezte: Pirigyi Mária és Leczová Alexandra

GYÉMÁNTSÁVOS MINŐSÍTÉS:

• a komáromi Eötvös utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportjának a Szabadítsátok ki Wi-fi-t előadásáért, rendezte: Laboda Róbert

GYEREKZSŰRI DÍJA:

• a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportjának a Soványító palacsinta előadásáért, rendezte: Gábor Eszter és Kotiers Éva

 

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJAI:

• Különdíj a színpadi látványért a királyhelmeci Egyesített Iskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának A tulipánná változott legény előadásáért, rendezte: Pirigyi Mária és Leczová Alexandra

• Különdíj a stílusteremtésért Laboda Róbertnek a komáromi Színt Vivők Színjátszó Csoport és a komáromi Cooltúrázók Gyermekcsoport rendezőjének

 

MEGHÍVÁSOS KÜLÖNDÍJAK

• Meghívás a 33. Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Fesztivál rendezvényére (Debrecen Csokonai Színház, 2024. június 7-8.), a komáromi Eötvös utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportjának a Szabadítsátok ki Wi-fi-t előadásáért, rendezte: Laboda Róbert

• Meghívás vendégszereplésre az NFGreen KIDS fesztivál rendezvényére (Tallós, 2024. június 29-30.),  a rendezvény szervezője a Vekker Műhely, a királyhelmeci Egyesített Iskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának A tulipánná változott legény előadásáért, rendezte: Pirigyi Mária és Leczová Alexandra

 

Körkép.sk, csemadok.sk

 hirdetes_810x300  

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!