Nyitókép: mti/Körkép-kollázs
Bosszantó, utolsó pillanatos vereséget szenvedett a magyar férfi kézilabda-válogatott a norvégoktól, a Szajnát úszhatónak nyilvánították, így megkezdődtek a triatlon versenyek, az első körben búcsúztak cselgáncsozóink – többek között ez történt a párizsi olimpia szerdai versenynapján magyar szempontból. De nézzük bővebben a teljes magyar listát!
Őrült hajrában kapott ki Norvégiától a férfi kézilabda-válogatott
A magyar férfi kézilabda-válogatott 26-25-re kikapott Norvégiától a párizsi olimpia szerdai versenynapján, a csoportkör harmadik fordulójában. A magyarok remekül játszottak végig, többször is vezettek, nem hagyták, hogy a norvégok teljes mértékben érvényesülni tudjanak.
Remek védéseket mutatott be Palasics Kristóf is, aki ezzel nagy segítség volt a csapat számára.
Végól az utolsó másodpercekben a győzelemért vezethettük ziccerben a labdát a norvég kapura, Imre Bence lövését azonban bravúrral védte a norvég kapus. Szerencsétlenségünkre a labda visszapattant hozzá, így indítani tudott és norvégia találatával ért véget a kiélezett találkozó.
A magyarok korábban szombaton 35-32-es vereséget szenvedtek Egyiptomtól, hétfőn 35-25-re legyőzték Argentínát, pénteken reggel a világbajnok Dániával, vasárnap pedig a házigazda, címvédő és Európa-bajnok Franciaországgal találkoznak. A két hatos csoportból az első négy-négy jut a negyeddöntőbe.
NORVÉGIA-MAGYARORSZÁG 26-25 (11-13)
Párizs, South Paris Arena 6, játékvezetők: Lah, Sok (szlovénok).
NORVÉGIA: Bergerud, Saeveras (kapusok), Aga, Barthold, Bjornsen 2, Blonz 9 (2), Grondahl 1, Gullerud, Lyse 6, O`sullivan, Overby 1, Reinkind 1, Sagosen 3, Setterblom 3. Edző: Jonas Wille.
MAGYARORSZÁG: Bartucz, Palasics (kapusok), Ancsin, Bodó 6, Bánhidi 6, Bóka 2, Fazekas 1, Ilic 1, Imre 6 (3), Ligetvári, Lékai 1, Rodriguez, Sipos, Szita 2. Edző: Chema Rodríguez.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.
Chema Rodríguez, a férfiválogatott szövetségi kapitánya:
Fantasztikus mérkőzést játszottunk, hatvan percen keresztül, az egyik legjobb csapat ellen. Mindig azt mondjuk, hogy egy ilyen csapat ellen szeretnénk versenyképesek lenni. Most volt esélyünk nyerni, egészen a végéig küzdöttünk. Így a legrosszabb veszíteni, sajnálom a srácokat, mert nagyon sokat dolgoztak. A sporthoz szerencse is kell, ezen a tornán mi eddig nem vagyunk szerencsések, de fel kell állnunk és mennünk tovább, hiszen várnak ránk még meccsek.
Kós Hubert 4. idővel középdöntős 200 méter háton, Telegdy Ádám is ott van a legjobb 16-ban
Kós Hubert és Telegdy Ádám is bejutott a 200 méter hát középdöntőjébe a párizsi olimpia úszóversenyeinek ötödik napján, szerdán.
Az Egyesült Államokban a legendás Bob Bowman irányításával készülő Kós tavaly Fukuokában világbajnoki címet nyert, az ottani idejének (1:54.14) köszönhetően az első volt az olimpiai nevezési rangsorban, míg a három éve Tokióban ötödik Telegdy az áprilisi országos bajnokságon úszott egyéni csúcsával (1:55.57) tizedik ezen a listán.
A két magyar a negyedik, utolsó előfutamban ugrott medencébe, Kós 1:57.01-gyel másodikként, Telegdy 1:57.98-cal hatodikként csapott célba, összesítésben előbbi a negyedik, utóbbi a még továbbjutást érő 16. helyen végzett.
A szám középdöntőjét 21.47 órakor rendezik.
Kapás Boglárka futamában az ötödik helyen ért célba 200 méter pillangón, ezzel bejutott az esti középdöntőbe.
Péni István és Pekler Zalán is messze volt az összetett puska döntőjétől
A légpuska után a férfi 50 méteres összetett szám döntőjében sem lesz magyar versenyző, miután Péni István a 21., Pekler Zalán pedig a 32. helyen végzett a szerdai alapversenyben a párizsi olimpia sportlövőversenyeinek otthont adó Chateauroux-ban.
A 10 méteren 18. Péni a 3×20 lövést 587, míg a légben 17. Pekler 582 körrel zárta, így mindketten messze voltak a nyolcas döntőtől, melyhez legalább 590 körrel lett volna szükség.
Ezzel mindkettejük számára véget ért az olimpia. A magyarok közül még Mészáros Eszter csütörtökön lesz érdekelt a női puskások összetett számában, míg Major Veronika és Fábián Sára Ráhel pénteken a sportpisztoly alapversenyében szerepel.
A cselgáncsozó Tóth Krisztián és Gercsák Szabina egy-egy vereséggel búcsúzott
A 90 kilogrammos Tóth Krisztián első mérkőzésén kikapott és kiesett szerdán a párizsi olimpia cselgáncstornáján.
Az MTK klasszisa – aki bronzérmet nyert a tokiói játékokon – a 32 között a román Alex Crettel találkozott, akit legyőzött eddigi egyetlen összecsapásukon, a tavalyi Európa-bajnokságon. A nemzetközi eredményeket tekintve az ellenfél egy Eb-bronznál tartott, míg a 30 éves magyar vb-ken kétszer, Eb-ken pedig már ötször állhatott dobogóra.
Második csatájukra a Mars-mező Arénában került sor, ahol Cret kezdett jobban, kétszer is földharcra kényszertette Tóthot, akit egy perc után meg is intettek. A magyar dzsúdós egy remek válldobást indított, de nem tudta továbbvinni az akciót, viszont Cret is megkapta a figyelmeztetést. Az alapidő lejárta előtt megint Tóthot intették, majd jöhetett az aranypontig tartó ráadás. A hosszabbításban a román cselgáncsozó volt aktívabb, ami szűk másfél perc elteltével újabb figyelmeztetést ért a magyar versenyző számára, és a harmadik intés már a leléptetését jelentette.
A hétfős magyar küldöttség talán legnagyobb éremesélyese így helyezetlenül zárt a francia fővárosban.
A csütörtöki versenynapon a 100 kilós Vég Zsombor lép tatamira az olimpián.
Tóthtal egy időben lépett tatamira a 70 kilogrammos Gercsák Szabina is, aki szintén kikapott első mérkőzésén, így kiesett szerdán a párizsi olimpia cselgáncstornáján.
Az Atomerőmű SE 28 éves versenyzője első olimpiai mérkőzésére készült, és a 32 közott a kétszeres kontinensbajnok ausztrál Aoife Coughlan várt rá, akitől mindkét eddigi találkozójukon kikapott.
A harmadik összecsapáson az Eb-bronzérmes magyar nem találta a fogást riválisán, és két perc elteltével már két intésnél tartott. Így jutottak el a hosszabbításig, amelyből 13 másodperc telt el, amikor Coughlan egy hátsó gánccsal földre vitte Gercsákot, és nyert.
A magyar dzsúdós így helyezetlenül zárt.
Az evezős Pétervári-Molnár Bendegúz a C döntőben
Pétervári-Molnár Bendegúz a második helyen ért célba szerdai futamában, így szombaton a 13-18. helyért folytatja a versenyt a férfi egypárevezősöknél a párizsi olimpián.
A BEE 31 éves sportolója jól kapta el a rajtot, majd a táv feléhez közeledve már második volt, és az utolsó 500 méteren meg is tartotta ezt a pozíciót. Pétervári-Molnár 6:56.92 perces idővel lett második, ezzel eldőlt, hogy szombaton a C döntőben fejezi be a szereplést, ahol legjobb esetben a 13. helyet szerezheti meg a francia fővárosban.
Pétervári-Molnár korábban az előfutamából harmadik helyen jutott negyeddöntőbe, ott azonban nem tudta tartani az iramot a versenyszám legnagyobb esélyeseivel és végül negyedikként ért célba, ezzel lecsúszott az A/B elődöntőről, vagyis a legjobb 12 helyről.
A 31 éves magyar evezős, aki Rio de Janeiróban 14., Tokióban pedig 10. volt, kedden úgy fogalmazott a negyeddöntője után, hogy túl régóta versenyez, túl sok rajta a stressz, ezért egy évet kihagy, hogy felfrissülve kezdhesse majd a felkészülést a Los Angeles-i játékokra.
Kuttor-Bragmayer Zsanett a 26. triatlonban
Kuttor-Bragmayer Zsanett a 26. helyen végzett a női triatlonosok szerda reggeli versenyében a párizsi olimpia ötödik versenynapján.
A III. Sándor hídról indult és ott is zárult, 1,5 kilométer úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló rövidtávú versenyen a tokiói játékokon 12. magyar sportoló kiválóan úszott, a hetedik helyen szállt ki a Szajnából, majd a kerékpározás alatt végig a kilencfős élbolyban tekert, a futás során azonban gyorsan leszakadt a legjobbaktól és végül a 26. helyen ért célba.
A versenyt a franciák világranglista-vezetője, Cassandre Beaugrand nyerte a svájci Julie Derron és a brit Beth Potter előtt.
A nők után a férfiak versenye 10.45-kor kezdődik, a mezőnyben ott lesz Lehmann Csongor és Bicsák Bence.
Az asztaliteniszező Póta Georgina a második fordulóban búcsúzott
Póta Georgina a második fordulóban, a legjobb 32 között búcsúzott női egyesben a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján.
A 39 éves, kétszeres Európa-bajnok magyar játékos szerdán a negyedik helyen kiemelt dél-koreai Sin Jubinnel találkozott, akitől öt játszmában kapott ki.
Körkép.sk, mti
Megosztás:
Címkék: párizs 2024 párizsi olimpia
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.