Nyitókép: mti/Körkép-kollázs
Bosszantó, utolsó pillanatos vereséget szenvedett a magyar férfi kézilabda-válogatott a norvégoktól, a Szajnát úszhatónak nyilvánították, így megkezdődtek a triatlon versenyek, az első körben búcsúztak cselgáncsozóink – többek között ez történt a párizsi olimpia szerdai versenynapján magyar szempontból. De nézzük bővebben a teljes magyar listát!

 

Őrült hajrában kapott ki Norvégiától a férfi kézilabda-válogatott

 

A magyar férfi kézilabda-válogatott 26-25-re kikapott Norvégiától a párizsi olimpia szerdai versenynapján, a csoportkör harmadik fordulójában. A magyarok remekül játszottak végig, többször is vezettek, nem hagyták, hogy a norvégok teljes mértékben érvényesülni tudjanak.

 

Remek védéseket mutatott be Palasics Kristóf is, aki ezzel nagy segítség volt a csapat számára.

 

Végól az utolsó másodpercekben a győzelemért vezethettük ziccerben a labdát a norvég kapura, Imre Bence lövését azonban bravúrral védte a norvég kapus. Szerencsétlenségünkre a labda visszapattant hozzá, így indítani tudott és norvégia találatával ért véget a kiélezett találkozó.

 

A magyarok korábban szombaton 35-32-es vereséget szenvedtek Egyiptomtól, hétfőn 35-25-re legyőzték Argentínát, pénteken reggel a világbajnok Dániával, vasárnap pedig a házigazda, címvédő és Európa-bajnok Franciaországgal találkoznak. A két hatos csoportból az első négy-négy jut a negyeddöntőbe.

 

NORVÉGIA-MAGYARORSZÁG 26-25 (11-13)
Párizs, South Paris Arena 6, játékvezetők: Lah, Sok (szlovénok).
NORVÉGIA: Bergerud, Saeveras (kapusok), Aga, Barthold, Bjornsen 2, Blonz 9 (2), Grondahl 1, Gullerud, Lyse 6, O`sullivan, Overby 1, Reinkind 1, Sagosen 3, Setterblom 3. Edző: Jonas Wille.
MAGYARORSZÁG: Bartucz, Palasics (kapusok), Ancsin, Bodó 6, Bánhidi 6, Bóka 2, Fazekas 1, Ilic 1, Imre 6 (3), Ligetvári, Lékai 1, Rodriguez, Sipos, Szita 2. Edző: Chema Rodríguez.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.

 

Chema Rodríguez, a férfiválogatott szövetségi kapitánya:

 

Fantasztikus mérkőzést játszottunk, hatvan percen keresztül, az egyik legjobb csapat ellen. Mindig azt mondjuk, hogy egy ilyen csapat ellen szeretnénk versenyképesek lenni. Most volt esélyünk nyerni, egészen a végéig küzdöttünk. Így a legrosszabb veszíteni, sajnálom a srácokat, mert nagyon sokat dolgoztak. A sporthoz szerencse is kell, ezen a tornán mi eddig nem vagyunk szerencsések, de fel kell állnunk és mennünk tovább, hiszen várnak ránk még meccsek.

 

Párizs, 2024. július 31.
Bodó Richárd (j) és a norvég Petter Överby a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi kézilabdatornájának B csoportjában játszott Norvégia – Magyarország mérkõzésen a Dél-párizsi Arénában 2024. július 31-én.
MTI/Illyés Tibor

 

Kós Hubert 4. idővel középdöntős 200 méter háton, Telegdy Ádám is ott van a legjobb 16-ban

 

Kós Hubert és Telegdy Ádám is bejutott a 200 méter hát középdöntőjébe a párizsi olimpia úszóversenyeinek ötödik napján, szerdán.

Az Egyesült Államokban a legendás Bob Bowman irányításával készülő Kós tavaly Fukuokában világbajnoki címet nyert, az ottani idejének (1:54.14) köszönhetően az első volt az olimpiai nevezési rangsorban, míg a három éve Tokióban ötödik Telegdy az áprilisi országos bajnokságon úszott egyéni csúcsával (1:55.57) tizedik ezen a listán.

 

A két magyar a negyedik, utolsó előfutamban ugrott medencébe, Kós 1:57.01-gyel másodikként, Telegdy 1:57.98-cal hatodikként csapott célba, összesítésben előbbi a negyedik, utóbbi a még továbbjutást érő 16. helyen végzett.

 

A szám középdöntőjét 21.47 órakor rendezik.

 

Kapás Boglárka futamában az ötödik helyen ért célba 200 méter pillangón, ezzel bejutott az esti középdöntőbe.

 

Kézilabdával kezdünk, de figyelni kell úszóinkra és a férfi kardcsapatra is – Íme a magyarok szerdai olimpiai programja

 

Péni István és Pekler Zalán is messze volt az összetett puska döntőjétől

 

A légpuska után a férfi 50 méteres összetett szám döntőjében sem lesz magyar versenyző, miután Péni István a 21., Pekler Zalán pedig a 32. helyen végzett a szerdai alapversenyben a párizsi olimpia sportlövőversenyeinek otthont adó Chateauroux-ban.

 

A 10 méteren 18. Péni a 3×20 lövést 587, míg a légben 17. Pekler 582 körrel zárta, így mindketten messze voltak a nyolcas döntőtől, melyhez legalább 590 körrel lett volna szükség.

 

Ezzel mindkettejük számára véget ért az olimpia. A magyarok közül még Mészáros Eszter csütörtökön lesz érdekelt a női puskások összetett számában, míg Major Veronika és Fábián Sára Ráhel pénteken a sportpisztoly alapversenyében szerepel.

 

A cselgáncsozó Tóth Krisztián és Gercsák Szabina egy-egy vereséggel búcsúzott

 

A 90 kilogrammos Tóth Krisztián első mérkőzésén kikapott és kiesett szerdán a párizsi olimpia cselgáncstornáján.

 

Az MTK klasszisa – aki bronzérmet nyert a tokiói játékokon – a 32 között a román Alex Crettel találkozott, akit legyőzött eddigi egyetlen összecsapásukon, a tavalyi Európa-bajnokságon. A nemzetközi eredményeket tekintve az ellenfél egy Eb-bronznál tartott, míg a 30 éves magyar vb-ken kétszer, Eb-ken pedig már ötször állhatott dobogóra.

 

Második csatájukra a Mars-mező Arénában került sor, ahol Cret kezdett jobban, kétszer is földharcra kényszertette Tóthot, akit egy perc után meg is intettek. A magyar dzsúdós egy remek válldobást indított, de nem tudta továbbvinni az akciót, viszont Cret is megkapta a figyelmeztetést. Az alapidő lejárta előtt megint Tóthot intették, majd jöhetett az aranypontig tartó ráadás. A hosszabbításban a román cselgáncsozó volt aktívabb, ami szűk másfél perc elteltével újabb figyelmeztetést ért a magyar versenyző számára, és a harmadik intés már a leléptetését jelentette.

 

A hétfős magyar küldöttség talán legnagyobb éremesélyese így helyezetlenül zárt a francia fővárosban.

 

A csütörtöki versenynapon a 100 kilós Vég Zsombor lép tatamira az olimpián.

 

Párizs, 2024. július 31.
Tóth Krisztián (fehérben) a román Alex Cret ellen küzd a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi cselgáncstornája 90 kg-os súlycsoportjának selejtezõ körében a párizsi Mars-mezõ Arénában 2024. július 31-én. A magyar cselgáncsozó kikapott, így kiesett a versenybõl.
MTI/Kovács Tamás

 

Tóthtal egy időben lépett tatamira a 70 kilogrammos Gercsák Szabina is, aki szintén kikapott első mérkőzésén, így kiesett szerdán a párizsi olimpia cselgáncstornáján.

 

Az Atomerőmű SE 28 éves versenyzője első olimpiai mérkőzésére készült, és a 32 közott a kétszeres kontinensbajnok ausztrál Aoife Coughlan várt rá, akitől mindkét eddigi találkozójukon kikapott.

 

A harmadik összecsapáson az Eb-bronzérmes magyar nem találta a fogást riválisán, és két perc elteltével már két intésnél tartott. Így jutottak el a hosszabbításig, amelyből 13 másodperc telt el, amikor Coughlan egy hátsó gánccsal földre vitte Gercsákot, és nyert.

 

A magyar dzsúdós így helyezetlenül zárt.

 

Párizs, 2024. július 31.
Gercsák Szabina (kékben) az ausztrál Aoife Coughlan ellen küzd a 2024-es párizsi nyári olimpia nõi cselgáncstornája 70 kg-os súlycsoportjának selejtezõ körében a párizsi Mars-mezõ Arénában 2024. július 31-én. A magyar cselgáncsozó kikapott, így kiesett a versenybõl.
MTI/Kovács Tamás

 

Az evezős Pétervári-Molnár Bendegúz a C döntőben

 

Pétervári-Molnár Bendegúz a második helyen ért célba szerdai futamában, így szombaton a 13-18. helyért folytatja a versenyt a férfi egypárevezősöknél a párizsi olimpián.

 

A BEE 31 éves sportolója jól kapta el a rajtot, majd a táv feléhez közeledve már második volt, és az utolsó 500 méteren meg is tartotta ezt a pozíciót. Pétervári-Molnár 6:56.92 perces idővel lett második, ezzel eldőlt, hogy szombaton a C döntőben fejezi be a szereplést, ahol legjobb esetben a 13. helyet szerezheti meg a francia fővárosban.

 

Pétervári-Molnár korábban az előfutamából harmadik helyen jutott negyeddöntőbe, ott azonban nem tudta tartani az iramot a versenyszám legnagyobb esélyeseivel és végül negyedikként ért célba, ezzel lecsúszott az A/B elődöntőről, vagyis a legjobb 12 helyről.

 

A 31 éves magyar evezős, aki Rio de Janeiróban 14., Tokióban pedig 10. volt, kedden úgy fogalmazott a negyeddöntője után, hogy túl régóta versenyez, túl sok rajta a stressz, ezért egy évet kihagy, hogy felfrissülve kezdhesse majd a felkészülést a Los Angeles-i játékokra.

 

Bendeguz Pal Petervari Molnar, of Hungary, competes during the men’s single sculls rowing semifinal at the 2024 Summer Olympics, Wednesday, July 31, 2024, in Vaires-sur-Marne, France. (AP Photo/Ebrahim Noroozi)

 

Kuttor-Bragmayer Zsanett a 26. triatlonban

 

Kuttor-Bragmayer Zsanett a 26. helyen végzett a női triatlonosok szerda reggeli versenyében a párizsi olimpia ötödik versenynapján.

 

A III. Sándor hídról indult és ott is zárult, 1,5 kilométer úszásból, 40 km kerékpározásból és 10 km futásból álló rövidtávú versenyen a tokiói játékokon 12. magyar sportoló kiválóan úszott, a hetedik helyen szállt ki a Szajnából, majd a kerékpározás alatt végig a kilencfős élbolyban tekert, a futás során azonban gyorsan leszakadt a legjobbaktól és végül a 26. helyen ért célba.

A versenyt a franciák világranglista-vezetője, Cassandre Beaugrand nyerte a svájci Julie Derron és a brit Beth Potter előtt.

 

A nők után a férfiak versenye 10.45-kor kezdődik, a mezőnyben ott lesz Lehmann Csongor és Bicsák Bence.

 

Párizs, 2024. július 31.
Kuttor-Bragmayer Zsanett fut a nõi triatlonosok versenyében a 2024-es párizsi nyári olimpián 2024. július 31-én.
MTI/Czeglédi Zsolt

 

Az asztaliteniszező Póta Georgina a második fordulóban búcsúzott

 

Póta Georgina a második fordulóban, a legjobb 32 között búcsúzott női egyesben a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján.

 

A 39 éves, kétszeres Európa-bajnok magyar játékos szerdán a negyedik helyen kiemelt dél-koreai Sin Jubinnel találkozott, akitől öt játszmában kapott ki.

 

Párizs, 2024. július 31.
Póta Georgina a dél-koreai Sin Jubin ellen a 2024-es párizsi nyári olimpia nõi asztalitenisz-tornájának második fordulójában játszott mérkõzésen a Dél-párizsi Arénában 2024. július 31-én. A magyar asztaliteniszezõ 4-1-re kikapott, így kiesett e versenybõl.
MTI/Illyés Tibor

 

Körkép.sk, mti

 
hirdetes_810x300

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Eddig 3 olvasónak tetszik ez a cikk.