Beata Balogová: Kočner története: egy parazita, aki a gazdaszervezet részévé vált
Nyitókép: TvMarkíza
A Smer szándékos vaksága nélkül Marian Kočner minden bizonnyal a 90-es évek egyik ízléstelen műalkotása maradt volna leragadva valahol félúton az üzletember és a csaló között.
Kočner nem egy helyi maffiózó volt. Az ő ambíciói jóval messzebbre nyúltak annál, minthogy ragadozóként uralkodjon a megjelölt területe felett, felperzseljen és zsaroljon, majd egy nagyobb ragadozóval való találkozása után a folyóban végezze betonnal a lábán.
Neki nagyobb családra volt szüksége. (…)
Megértette, hogy ha azok vannak hatalmon, akik a törvények felett is védik a saját embereiket, akkor neki ennek a politikai családnak a részét kell képeznie. (…)
Kočner rájött arra, hogy a sok munkát olyan módszerekkel kell elvégezni, ami miatt jó néhány politikus és oligarcha nyilvánosan biztosan szégyenkezne. Papírpártok létrehozása a konkurencia meggyengítésére, a politikai opponensek sárral dobálása, szívességek és információk, amelyekhez legális úton nem lehetett hozzájutni – ez biztosította a vállalkozását. Ő volt az ő Kočnerük, aki mindent megoldott.
Nemcsak a rendőrök és az ügyészek irodáihoz tartozó arany kulcsok voltak a birtokában, hanem a telefonszámaik is. A rendőri feljegyzésekből pedig világosan kiderül, hogy nem csak a gyerekekről beszélt ezekkel az emberekkel.
Végül elszakadt a lánctól és számukra is veszélyessé vált. Túlnőtt rajtuk. Tökéletesen kihasználta az általa kialakított uralkodási rendszert. A parazita a gazdaszervezet részévé vált.
(…)
Sme.sk, Beata Balogová: Príbeh Kočner: parazit sa stal súčasťou hostiteľa
Megosztás:
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.
Kommentek
Kommentek
Nem érkezett még komment. Legyen az öné az első!
Szóljon hozzá!
- 2025. nov. 18. - 21:52
Napokon belül itt a hóhelyzet, a déli járásokban is havazni fog
- 2025. nov. 18. - 21:43
Az Epstein-ügy szlovák főszereplője a Slovnaft felügyelőbizottságának tagja lett
- 2025. nov. 18. - 21:36
A legjobb hat közé kerülés a női kéziválogatott célja a világbajnokságon
- 2025. nov. 18. - 20:45
Kmec hivatala cáfolja a PS vádjait és feljelentést tesz rágalmazásért
- 2025. nov. 18. - 19:59
Šutaj Eštok: A Kuciak-ügyben lezárult a nyomozás, nem lehet újraindítani
- 2025. nov. 18. - 19:31
Horvát kormányfő: Vukovár a horvát ellenállás és szabadság jelképe
- 2025. nov. 18. - 19:01
Észak- és Dél-Komárom egyaránt csatlakozott a koraszülöttek világnapjához
- 2025. nov. 18. - 18:28
Miért állt le a fél internet? – Világszintű zavarokat okozott a Cloudflare összeomlása
Népszerű tartalom
Vasárnap mi voltunk Izland
- Vélemény
- |
- 2025. nov. 17.09:51
Hat Nemzetek Ligája- és négy felkészülési meccs – ez vár a magyar válogatottra 2026-ban
- sport
- |
- 2025. nov. 17.13:44
Figo és Rakitic mellett Csányi Sándor lánya is bekerült az UEFA gyermekalapítványának kuratóriumába
- Foci
- |
- 2025. nov. 17.19:40
A volt amerikai külügyminiszter a korrupcióval vádolt ukrán vállalat tanácsadójaként dolgozik. Zelenszkij neve is előkerült
- Külügyek
- |
- 2025. nov. 17.08:52
Király Zsolt: Komáromban ismét kiderült, mennyire szétesett a felvidéki magyar közélet
- Vélemény
- |
- 2025. nov. 16.01:32
Fico nem csatlakozik a Patriótákhoz, hanem új frakciót hozhat létre a "béke barátaival"
- Friss hírek
- |
- 2025. nov. 17.20:16