Jelentős mennyiségű csapadék hullott már Szlovákia területén, de a meteorológusok szerint a java még csak most következik. Míg az eddigi legsúlyosabb esőzéseket Kelet-Szlovákiában, Kassa környékén jelezték (helyenként 30-40 mm, Kojšovská hoľán 62 mm), addig most egy új, intenzívebb csapadékhullám közelít.

 

Ez a hullám már a nyugati régiókat, így Pozsonyt is érinti, ahol helyenként akár 5-10 mm eső eshet óránként. Az Adria felől érkező mélyülő ciklon hatására a számítógépes modellek jelentősen növelték az előrejelzett csapadékmennyiséget. Nyugat-Szlovákiában a teljes csapadékmennyiség meghaladhatja az 50 mm-t, keleten pedig akár a 100 mm-t is.

 

A negatív előrejelzés miatt a Szlovák Hidrometeorológiai Intézet (SHMÚ) egyes területeken a második fokozatú riasztást léptette életbe.

 

Ez a figyelmeztetés azt jelenti, hogy a szokásosnál jóval nagyobb csapadékmennyiségre van kilátás, ami komoly veszélyt jelent a lakosságra és jelentős károkat okozhat.

 

A vízfolyások szintjének jelentős emelkedése várható a következő éjszaka folyamán.

 

Forrás: SHMU.sk

 

Körkép.sk, iMeteo.sk

Nyitókép forrása: Komjáthy Lóránt

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Eddig 2 olvasónak tetszik ez a cikk.