Nyitókép: wikipedia.com
Csaknem kétszer több diák jelentkezett a pozsonyi Comenius Egyetemre (UK), mint amennyit fel lehet venni, bár ez a tanulmányi programtól is függ. Az egyetem arról is tájékoztatott a weboldalán, hogy a jelentkezési lapok száma átlépte a 13 ezret.
„Legtöbben az Orvostudományi (2163), a Bölcsészettudományi (2155) és a Jessenius Orvostudományi Karra (1543) jelentkeztek, ahol már hagyomány a két- vagy háromszoros túljelentkezés”
magyarázta az egyetem.
Az egyetem összesen 13 267 jelentkezési lapot vett számba az első szintű nappali tagozaton, illetve az első és a második szintű, összekapcsolt nappali tagozaton. Az egyetem tájékoztatása szerint az idei felvételi eljárásban körülbelül 7643 diákot akartak felvenni. Bizonyos tanulmányi programokra még mindig lehet jelentkezni.
tasr
Megosztás:
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.
Kommentek
Kommentek
hugo
2024. jún. 21. 23:43Ez nagyon jó hír-végre !!!Akkor bóvítteni kell az épuleteket !!! Jon majd a sok "filozófus,"politológus","cociollógus"ilyen+olyan "lógus" meg természetessen a "jogtudományok doktorai"-magyarul "a diplomás szélhámosok"/tisztelet a kivételnek!!!/ És ki fog ésszel alkotni +értékeket termelni??? Ezek mind léhúttó"nímandok" !!!
A kommenteket lezártuk.