Nyitókép: Úrad vlády SR

 

Robert Fico (Smer) miniszterelnök csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a szlovák kormány a második közös tárgyalására készül az urkán kormánnyal. A tárgyalásra október 7-én kerül sor Munkácson.

 

„Az első Szlovákia területén zajlott, most „átköltözünk” Ukrajna területére” – mondta a kormányfő, hozzátéve, hogy külön tervet készítettek a két ország együttműködésére. „És mindezt annak ellenére, hogy merőben eltérő nézeteink vannak a háború menetéről és arról, hogy minek kellene történnie Ukrajnában” – tette hozzá a szlovák kormányfő.

 

A szlovák és az ukrán kormány első közös ülésére ez év áprilisában került sor Nagymihályban. A tárgyalásokon Ukrajna megújulásáról, valamint az energetikai és közlekedési együttműködésről esett szó.

 

Štandard.sk

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!