Egy második világháborús bomba felfedezése miatt közel 200 embert kellett evakuálni Szőgyénben (Érsekújvári járás). A veszélyes eszközt építési munkálatok során fedezték fel – közölte a rendőrség hivatalos Facebook-oldalán
A robbanószerkezetre munkások bukkantak rá, és azonnal értesítették a rendőrséget. A helyszínre nem sokkal később megérkeztek a helyi rendőrőrs munkatársai, majd tűzszerészek is. A szakemberek a fényképes dokumentáció alapján elrendelték a környék lakóinak evakuálását.
Az intézkedés érintette a helyi templomot is, ahol éppen szentmisét tartottak, valamint több családi házat. A kiürítés során mintegy 200 embert helyeztek biztonságba.
A robbanóeszköz egy körülbelül 50 cm hosszú és 20-30 cm átmérőjű légibomba volt. A tűzszerészek biztonságosan elszállították a bombát hatástalanítás céljából.
A rendőrség felhívja a lakosság figyelmét, hogy hasonló esetekben soha ne próbáljanak meg önállóan intézkedni, a talált lőszereket ne mozdítsák el, hanem haladéktalanul értesítsék a hatóságokat.
Körkép.sk
Nyitókép forrása: Facebook/Polícia SR-Nitriansky Kraj
Megosztás:
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.