Nyitókép: SITA

 

A nők e tekintetben lelkiismeretesebbek, 57 százalékuk jár fogorvosi szűrésre. A férfiak esetében ez az arány csak 43 százalék.

 

Csökkent a fogászati szűrések száma Szlovákiában. Az Union egészségbiztosító adatai szerint míg 2018-ban a biztosítottak 53 százaléka volt fogászati szűrésen, addig tavaly csak 42 százalék. A legtöbb fogászati szűrést a Nagyszombati kerületben abszolválták, a legkevesebbet az Eperjesi, Zsolnai, Trencséni kerületben.

 

„Aki nem jár fogászati szűrésre, az a törvény értelmében a következő naptári évben maga fizeti a fogászati beavatkozás teljes összegét. Idén ugyan kivétel volt ez alól, de jövőre már nem lesz, hiszen nincs rá ok. A Covid-időszak már lehetővé teszi a fogorvos felkeresését,“

 

magyarázta az Union illetékese, Elena Májeková.

 

A fogászati beavatkozások komoly tételt jelentenek az egészségbiztosítók költségvetésébe, és évről évre emelkednek. Leggyakoribb ilyen kiadás a fogkő eltávolítására vonatkozik, ezt a tömések és különböző gyulladások kezelése követi. Az Union adatai szerint a fogkő átlagosan évente két fogon jelenik meg, és minél később kezdik el kezelni, annál fájdalmasabb és drágább.

 

SITA

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!