Angela Merkel német kancellár ma elutasította a bajor tartományi miniszterelnök Horst Seehofer javaslatát, amely a Németországba bevándorlók maximális számát évi 200 ezer főben határozta volna meg.
A kereszténydemokrata unió vezetője, Seehofer már hosszabb ideje nyomást gyakorolt a kancellárasszonyra, hogy gátolja meg a példátlan nagyságú migránsáradatot, s ezzel a konzervatív szavazók kedvére tegyen. A Németországba érkező migránsok nagy része éppen Bajorország területén lép be az országba. A bajor képviselők szerint számuk az elmúlt évben elérte az 1,1 millió főt.
Merkel szóvivője, Steffen Seibert úgy nyilatkozott: „Meg vagyunk győződve, hogy a migránsok számának korlátozását nem lehet kivitelezni az ország egész területén.” Hozzátette, hogy a migránskérdés európai probléma, és csak a kötelező kvóták segítségével, a migráció okainak visszaszorításával és a külső határok védelmével oldható meg.
Aktuality.sk
Megosztás:
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.