Nem a filmszínészről van szó, hanem a Dévényújfalut  és az osztrák Schlosshof községet összekötő Szabadság kerékpárhídról, amelyet a Szlovákiában a nagyközönség előszeretettel emleget Chuck Norrisként. A forgalomszámláló adatai szerint a 31 napos júliusban összesen 31 248-an használták a Szabadság kerékpárhidat. 

 

Pozsony megye megyefőnöke, Pavol Frešo elmondása szerint naponta több mint ezer ember kerékpározott vagy sétált át a hídon, és még akkor sem volt kihasználatlan, amikor csapadékos volt az időjárás. A viharok miatti kisebb forgalom is napi 77 kerékpárost és 150 gyalogost jelentetett, a legforgalmasabb napokon pedig több, mint kétezren közlekedtek rajta.

 

A legtöbb biciklis Cirill és Metód napján, július ötödikén haladt át rajta Ausztria irányába, nyilván a szlovák oldalon először érvénybe lépő ünnepi boltzár okán. Átlagosan napi 300 kerékpárral közlekedő használta a hidat.

 

A Szabadság kerékpárhidat 2011-ben kezdték építeni, a forgalomszámláló berendezést 2014-ben szerelték fel rá.

 

A Chuck Norris becenév származásának története 2012-re nyúlik vissza, amikor Pozsony megye nyilvános voksolásra szólította fel a lakosokat, akik szavazhattak, melyik lehetőség szimpatikus számukra leginkább. A szavazás kihirdetése utáni első hét végén már utcahosszal vezetett a Chuck Norris híd elnevezés, ám ebbe a lehetőségbe az osztrák oldal nem egyezett bele, helyette a Mária Terézi kerékpárhíd nevet javasolta. Végül a Szabadság kerékpárhíd névre már mindkét oldal rábólintott.

 

Fotó: BSK

 

Körkép.sk

Nyitókép: BSK

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!