Nyitókép: Shutterstock
Emelkedni fog 2021. január 1-jétől a gyermekgondozási segély. Azok a szülők, akik a gyermekgondozási szabadság előtt dolgoztak és jogosultak voltak az anyasági ellátásra, a jelenlegi 370 euró helyett 378,10 eurót fognak kapni.
Azok a szülők, akik a gyermek születése előtt nem dolgoztak és nem kaptak anyasági ellátást a Szociális Biztosítóból, januártól 270 euró helyett 275,90 euróra számíthatnak.
A gyermekgondozási segély emelkedése a létminimum magasságtáól függ, ami július 1-jétől 2,2%-kal emelkedett. A gyermekgondozási segélyre vonatkozó törvény szerint január 1-jéig ugyanolyan mértékben növekszik, mint amennyivel az előző év július 1-jéig a létminimum emelkedett.
Jövő év elejétől a családi pótlék is 55 centtel fog emelkedni, így összesen 25,50 euró lesz. Ebben az esetben is 2,2%-os növekedésről van szó, ami szintén a második félév létminimumának növekedésével áll összefüggésben.
A családi pótlékhoz járó pótdíj, amit a nem dolgozó nyugdíjasok kapnak az eltartott gyermekek szüleiként, 2021. január 1-jétől 26 centtel 11,96 euróra fog emelkedni.
Az egyszeri juttatás, amelyet az alapiskola alsó tagozatának elsős diákjai kapnak a tanszerek megvásárlására, a jövő szeptemberi iskolaévben 102,50 euróról 104,76 euróra növekszik. Ezt az összeget a családi pótlékkal együtt októberben fizetik ki a szülőknek.
SME/Körkép.sk
Megosztás:
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.
Kommentek
Kommentek
Patus János
2020. okt. 01. 22:35Vicc 55 centért?
A kommenteket lezártuk.