Szlovákia területén ma délutántól jelentős fordulat várható az időjárásban: egy hidegfront hatására heves zivatarok alakulhatnak ki, amelyek az esti órákban egy nagy kiterjedésű viharrendszerré fejlődnek, különösen az ország északnyugati térségeiben.
A délután folyamán, 15 óra körül már várhatóak az első zivatarcellák Nyugat-Szlovákiában, főként Pozsony és Nagyszombat térségében. A meteorológusok szerint ezekből szupercellás viharok is kialakulhatnak, amelyek jégesőt és pusztító erejű széllökéseket hozhatnak. Estére a viharzóna átvonul az északnyugati országrészeken, érintve az Erdőhát, Vág mente, Kiszuca és Felső-Nyitra régiókat is.
Az Estofex európai meteorológiai szolgálat harmadfokú riasztást adott ki Lengyelország délkeleti, valamint Ukrajna északnyugati részeire, de Szlovákia északi és nyugati vidékein is erős viharokra kell számítani. A kísérőjelenségek között nagy méretű jég, akár 80 km/órát meghaladó széllökések és kisebb eséllyel tornádók is szerepelnek.
A mai napon a hőmérséklet ismét 30 °C fölé emelkedik, de a délutáni hidegfront érkezésével gyors lehűlés és heves légköri instabilitás várható. A lakosságot arra kérik, hogy kövessék a friss riasztásokat, és lehetőség szerint kerüljék az esti szabadtéri programokat.
Körkép.sk, iMeteo.sk
Nyitókép forrása: Komjáthy Lóránt
Megosztás:
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.