Nyitókép forrása: SITA/Diana Černáková

 

Legkésőbb júniusban előrehozott választások lesznek – jelentette ki Boris Kollár (Sme rodina) házelnök a JOJ televízió politikai műsorában csütörtök este, néhány órával azután, hogy a parlament megvonta a bizalmat a Heger-kormánytól. Kollár szerint az mihamarabbi előrehozott választások tekintetében egyetértenek Zuzana Čaputová államfővel.

 

„A kormány demisszióban van, működik ugyan tovább, de korlátozásokkal és az államfő felügyelete alatt”

 

mondta Kollár, hangsúlyozva, hogy ő ellenzi az ügyvivő kormány kinevezését, vagyis a visszahívott kormány feladata az előrehozott választások előkészítése lesz.

 

„Két javaslatot kaptam. Az egyik arról szól, hogy január végéig módosítsuk az alkotmányt úgy, hogy legyen lehetőség a választási időszak lerövidítésére”

 

magyarázta Kollár. Mint mondta, nem kizárt, hogy a parlamentben lesz 90 támogató szavazat az előrehozott választások kieszközléséhez (a választási időszak lerövidítéséhez háromötödös többség kell, ezen a ponton az OĽANO-nak lenne kulcsszerepe).

 

Kollár elutasítja a kormány átszervezésének lehetőségét is.

 

„Nem lehet egyszerre kakálni és festeni” – üzente Boris Kollár az SaS elnökének, akinek szerinte nincs B-terve a jelenlegi helyzetre. Az államfő csak szélsőséges esetben akar ügyvivő kormányt kinevezni. Elmondása szerint Čaputová már áprilisban-májusban előrehozott választásokat tartana.

 

„Két alapvető lehetőség van. Még hétfőn, kedden és szerdán szavazhatunk, és én megpróbálok meggyőzni 90 képviselőt. A javaslatot el tudnánk fogadni a januári ülésen. Amint az elfogadott törvény megjelenik a törvénytárban, azonnal lerövidíthetjük a választási időszakot, és én 110 nappal későbbre, május végére vagy június elejére kiírhatom a választásokat”

 

magyarázta a Sme rodina első embere.

 

Hozzátette, hogy jelenleg két kulcskérdés van, az egyik az előrehozott választások, a másik a költségvetés, mert ez utóbbitól függ az energiaárak befagyasztása (is).

 

Körkép.sk, noviny.sk

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!