A koalíciós SNS határozatot terjeszt a szlovák parlament (NR SR) elé, amelyben elutasítja a Szlovákia gazdasági érdekeit károsító, Oroszországi Föderációval szembeni szankciós intézkedések bevezetését és kiterjesztését. Emellett felszólítja a kormányt, hogy alaposan elemezze a szankciós intézkedések hatásait, és védje az ország gazdasági érdekeit – áll a párt közleményében.

 

„A szankciók többet ártanak, mint használnak. Az eredmény az energiaárak emelkedése, vállalataink versenyképességének csökkenése és a gazdasági bizonytalanság elmélyülése. Nem nézhetjük tétlenül, ahogyan mások helyettünk döntenek, és ezzel gazdaságilag meggyengítenek minket. Szlovákiának a saját érdekeit kell védenie, nem pedig vakon követnie olyan döntéseket, amelyek kárt okoznak nekünk”

 

jelentette ki Andrej Danko, az SNS vezetője és a parlament alelnöke.

 

Az Oroszország elleni szankciók hatása Szlovákiára

 

Az SNS szerint az Oroszországgal szembeni szankciós politika súlyos negatív hatással van a szlovák gazdaságra, az iparra és a lakosság életszínvonalára. A párt figyelmeztetett, hogy a kereskedelem és az energetika további korlátozásai a stratégiai nyersanyagok árának emelkedéséhez vezethetnek.

 

„Ennek közvetlen hatása lenne az üzleti szektorra és a háztartásokra is. Az Európai Unió által 2025. február 24-én elfogadott új szankciós intézkedések már most a földgáz és az alumínium árának növekedését okozzák, miközben Európában a földgáz iránti kereslet éves szinten 20 százalékkal nőtt”

 

hangsúlyozta a párt.

 

Danko: Védeni kell a szlovák gazdaságot

 

Danko elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szlovák háztartásoknak és vállalatoknak kelljen viselniük olyan döntések gazdasági következményeit, amelyeket szerinte a nemzeti gazdaságra gyakorolt hatásuk alapos elemzése nélkül hoztak meg.

 

„Fel kell lépnünk azokkal az intézkedésekkel szemben, amelyek gyengítik gazdaságunkat és növelik az emberek megélhetési költségeit”

 

tette hozzá Danko.

 

teraz.sk

Nyitókép: sita

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Eddig 1 olvasónak tetszik ez a cikk.