A héten „The Real” Gubík László, a Maszövi pártelnöke saját állítása szerint „telefonon egyeztetett” Manfred Weberrel, az Európai Néppárt elnökével. Ki is rittyentett a Facebookra egy bejegyzést arról, milyen politikai hangsúlyok mellett látja helyét a Magyar Szövetség még mindig az Európai Néppártban. Ám, ahogy az lenni szokott, Gubík megint nem látta vagy nem akarta látni a lényegi összefüggéseket. Nyilván abban bízott, hogy a hétköznapi hírfogyasztóhoz talán nehezebben jutnak el Manfred Weber és az EPP viselt dolgai, amelyek sajnos a Maszövit és annak pártelnökét is minősítik – magasröptű Facebook-posztok ide vagy oda.
Gubík állítólag három dolgot hangsúlyozott ki Webernek:
- A határon túli magyar pártok mind úgy érzik, hogy gyűjtőpárti természetük miatt a Néppárt a természetes élőhelyük.
- A Maszövi konstruktív, szoros kapcsolatot akar(na) a Néppárt és Patrióták Európáért frakció között.
- Egy Minority Safepack-hez hasonló jogszabály-csomag jövőbeli átültetésének napirendre tűzése.
Ezen kívül Gubík állítólag gratulált a német választásokon elért CDU/CSU-s eredményhez.
A fentiekkel kapcsolatban alapjáraton talán azt mondanánk, hogy oké, nem ördögtől való poszt volt. Csakhogy az összefüggések olyan skizofrén állapotokra hívják fel a figyelmet, amit Gubík nem tud megmagyarázni – nem azért, mert nem képes rá, hanem azért, mert ezeket egyszerűen lehetetlen megmagyarázni.
Az első, amit le kell szögeznünk, hogy Weber nem csak a Maszövi elnökével beszélt. És, mint ilyenkor mindig, minden egyes politikai szereplő a saját szája íze szerint számol be a beszélgetés tartalmáról. Weber egy telefonos konferencia-beszélgetésre hívta a Maszövi aktuális elnökét, mint minden EPP tag vezetőjét.
Kevés szó esik róla, de az a faramuci helyzet, hogy az Európai Néppárt pártcsaládjának ernyője alatt a Maszövi olyan kollégákkal dicsekedhet, mint a háborús uszító, magyargyűlölő, mélyatlantista Demokrati is, akinek elnöke Jaroslav Naď, aki nem csak az oroszok elleni háború kiszélesítését szorgalmazza, de biztonsági fenyegetésnek tekinti a magyarokat is. Szép kis pártcsalád.
Jaroslav Naď is közölt posztot a Weberrel folytatott beszélgetésről, ő is csak a saját narratíváit szőtte bele az állítólagos kapcsolatfelvételbe, amely miről másról szólhatott, mint a transzantlanti kapcsolatok fontosságáról, Ukrajna támogatásának folytatásáról és Robert Fico szlovák kormányfő káros ténykedéséről. Ennyit tehát arról, mennyire vegyük komolyan Gubík telefonos egyeztetését.
Ám nem ezért olyan kényelmetlen az, amit Gubík közzétett a Facebookon, hanem azért, mert már jó ideje védhetetlen az a pozíció, hogy a Maszövi mindenáron a Néppárt tagja maradt. Annak ellenére, hogy Gyimesi György még alelnökként sürgette a pártot, hogy váljon ki az EPP-ből. És nem véletlenül.
Manfred Weber telefonos (vagy bármilyen) megkeresése a Néppárt április végi tisztújításával van összefüggésben. Weberről pedig tudni kell, hogy telhetetlen étvágyú politikus, a Müncheni Biztonságpolitikai Konferencián például lényegében kijelentette, hogy egyedül ő alkalmas arra, hogy egész Európa nevében beszéljen a nagyhatalmakkal.
Ez sem titok, hogy nagyon akarta Ursula von der Leyen bizottsági elnök székét, csak volt olyan ostoba és arrogáns, hogy a bizottsági elnök választása előtt pökhendin odavetette, hogy a magyarok szavazataival nem akarja a pozíciót. És a magyarok nem is szavazták meg. Azóta Weber keresztesháborút folytat Orbán Viktor magyar kormányfő és kormánya ellen.
Legújabban épp Magyar Péter ellenzéki politikusnak nyújtanak mindenféle hátszelet a Néppártiak, akiről Weber, (Gubík László néppárti kollégája, ugyebár) nyíltan kimondta, hogy vele akarják megdönteni a magyar kormányt. Csak úgy nyugatias antidemokratikus módon, kívülről.
A Magyar Szövetségnek erről persze nincs véleménye. Nem csoda, a dolog firtatása mégiscsak világossá tenné, hogy Gubík Magyar Péterrel evez egy pártcsaládban, de míg az előbbi élvezi Budapest támogatását, az utóbbi a magyar kormány ősellensége lett. Fejfájdító önellentmondások sorozata.
Ám Weber kapcsán ezzel még nem vagyunk túl a nehezén. Ha sikerül megerősítenie pozícióját az április tisztújító kongresszuson, akkor két fő célja lesz. Saját bevallása szerint az egyik prioritása Ukrajna támogatásának fokozása, a másik a tagállami vétójog végleges eltörlése.
Igen, jól hallottuk, az az európai pártcsalád, amelyben Gubík László és a Maszövi részt vállal, amelyet évek óta nem akar ott hagyni, megfosztaná a tagállamokat a vétójogától, hogy az emberek akarata ellenére küldhessenek mégtöbb pénzt, mégtöbb fegyvert, mégtöbb nyugati katonát Ukrajnába.
Ezek olyan fajsúlyú problémák, amelyeket az AfD-vel kötendő koalícióval viccelődve sem lehet feledtetni.
Az Európai Néppártnak köszönhetjük Ursula von der Leyen magyarellenes és korrupt második hivatali idejét. Nekik köszönhetjük Manfred Weber háborúpárti és globalista ámokfutását, aki most a népakarat utolsó intézményeit is lebontaná az EU-ban és Közép-Európában is, globalista és ukrán érdekekért.
És az egésznek itt lesz egy rendkívül érdekes új dimenziója. Weber és von der Leyen kapcsolata nem túl jó. De az új német kancellár, Friedrich Merz kapcsolata Weberrel (aki Merkel embere volt) szintén rossz. Hármójuk együttműködése mégis beszédes lehet, mert Weber ma a globalista szivárványosok trójai falova, von der Leyen az amerikai demokraták kitartottja, maga Merz pedig az amerikai BlackRock befektetőcsoport embere.
A BlackRock az a vagyonkezelő, amely kizárólagos jogot szerzett minden Ukrajnába menő támogatás kezelése felett. Ha ezt végiggondoljuk, rögtön érthetővé válik, miért akarnak további milliárdokat tolni ebbe a háborúba az emberek akarata ellenére.
Az Európai Néppárt egy süllyedő hajó, amely régen hátat fordított azoknak az értékeknek, amelyek miatt létrehozták. Gubík és a Maszövi a körülmények ellenére mégis ragaszkodik ehhez a süllyedő hajóhoz, pedig már alternatíva is van.
Nehéz elképzelni, hogy valami csoda folytán az Európai Néppárt majd teljesen új vágányra helyezi politikáját az áprilisi, valenciai kongresszuson.
Ahogy feltételezhetően azt is, hogy a Maszövi vezetése szakítani akarna ezzel a pártcsaláddal. Ám továbbra is rejtély, hogy ennyire megveszekedett háborúpárti, globalista entitástól, mint amilyen a Néppárt lett, miért várjuk el, hogy egy nap majd egy Minority SafePackhez hasonló intézmény létrehozásában segítsen?
Az őrültség biztos jele, hogy ugyanazokat a hibákat elkövetve más eredményre számítunk. A politikai alkalmatlanság biztos jele az, amikor valaki ezeknek a hibáknak a leplezésére sem képes…
Komjáthy Lóránt
Nyitókép forrása: archív, facebook
Megosztás:
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.
Kommentek
Kommentek
Hencz Zoltán
2025. febr. 26. 15:01Nálam, mondom nálam ez egyenlő a hazaárulással. Gubík illetve a Szövetség - mert most már tisztán látni, hogy kinek mi a munka - végzett. Megszűnt létezni.
Pokolra Veluk
2025. febr. 26. 16:31Gubík is csak egy nulla. Annyira örülök! Magához vehetné még azt a tompa-démonikus Tokárt is. Legyen szép kerek, ha már egyszer nullának kell lennie. Tényleg annyira süli, hogy elignorálja, adva a Weber ellenes intenziv kampány a magyar közmédiumokban, ez épp "elég" lehet ahhoz, hogy a Magyar Szövetség ismét ne jusson be a szlovák parlamentbe? Annyira örülök...
A kommenteket lezártuk.