Talán már mondanunk sem kell, hogy eljött a nap, amire 25 éve várnak a hűséges DAC-szurkolók. Kedvenc sárga-kék csapatunk ma újra részese az európai álomnak, ismét pályára lép az európai kupaporondon. Az UEFA sorsolása értelmében mai ellenfelünk a grúz Dinamo Tbiliszi csapata. Tudósítónk ma is ott van a Mol Arénában, és helyszíni fotókkal, videókkal teszi színesebbé közvetítésünket. Kövessék velünk a mérkőzést percről-percre! Hajrá DAC!

Percről percre

A játékvezető lefújja a mérkőzést. A DAC győzelmet érdemelt volna, és hogy jobb helyzetben indulhasson el Grúziába. De… 1:1 a vége, jövő héten pedig Grúziából jelentkezünk a Dinamo Tbiliszi stadionjából, ahova elkísérjük a sárga-kékeket.

95. perc – sokkoló helyzet. Teljes csődöt mondott a DAC védelme. Már csak az a szerencse, hogy a felső kapufára rúgták a labdát a grúzok ajtó-ablak helyzetben

94. perc – ismét a vendégek rúghatnak szabadrúgást

93. perc – Macejnek kellett védenie egy veszélyesebb grúz helyzetet

92. perc – sárgalapot kap Tbiliszi kapusa időhúzás miatt

90. perc – Még a tollpihe is megállt most a Mol Aréna levegőjében. Kalmár szögletéből vagy 5x próbáltunk meg gólt szerezni.

89. perc – Nagyon megérdemelné a győzelmet a DAC. Óriási potenciált mutat ma a játékuk. Kár hogy a Tbiliszi játékosai már csak arra játszanak, hogy megakasszák a játékot

88. perc – A Tbiliszi játékosai lassan már attól is elesnek, ha elmegy mellettük egy DAC-játékos…

86. perc – Mi maradt ki!!! Nem sok kellett ahhoz, hogy Bayo újra gólt szerezzen

84. perc – Kalmártól kapott egyet a grúziai kapus, miközben próbálták Koštrna labdáját megszerezni. Rövid időn belül negyedszer kell ápolni a Dinamo játékosait. Már vagy 10 perc ment el a második félidőből játék nélkül

82. perc – veszélyes helyről kap szabadrúgást a Dinamo. Szerencsére a labda messze elkerüli a kapunkat

81. perc – Bayo kapott túl hosszú indítást

80. perc – Shulaia helyöre érkezik Bakar Kardava

79. perc – Marco Rossi kihasználja a szünetet, és Pačinda helyére beküldi Divkovičot

78. perc – ismét a földön egy grúziai játékos

77. perc – Hatalmas helyzet marad ki! Kalmár beadásáról maradt le Bayo

76. perc – a tévénézők épp most láthatták Bugár Bélát a VIP-szektorban

75. perc – Pačinda csavarta kapura a labdát a 16-osról

74. perc – Macejnek kellett védeni

73. perc – most épp cserélnek. A gólszerző Zivzivadze helyett érkezik Vatsadze

72. perc – vissza is esett a játék üteme

70. perc – ismét orvos kellett egy grúziai játékoshoz. Az időhúzáson kívül nyilván igyekeznek kizökkenteni a ritmusból a dunaszerdahelyieket.

69. perc – Közben a Trencsén 2:0-ás győzelmet aratott idegenben

68. perc – 15-20 grúz szurkoló kísérte el a Dinamo Tbiliszit a mérkőzésre, közben orvosi segítséget kell a pályára hívni a 18-as számú grúziai játékoshoz, miután Kalmárral találkozott

67. perc – Vida Kristopher helyére érkezik Maksym Tretyakov

66. perc – Pačinda jól indított támadást, végül gyenge kivitelezéssel a kapus kezébe rúgta a labdát

65. perc – 8759 fő a hivatalos nézőszám a találkozón

64. perc – iszonyatos tempóban indult meg a grúzok egyik játékosa, Ljubicic nem tudta szerelni, de végül csak sikerült megállítani

62. perc – Enyhén érezhető, hogy míg Grúziában már javában tart a bajnokság, nálunk még nem kezdődött el az idény. Mintha a fehérmezesek jobban tudnák tartani az iramot, mint a DAC játékosai

61. perc – Macejnek kellett menteni

59. perc – Ljubicic előtt volt hatalmas helyzet, 11 méterről végül mellébombázta a labdát

58. perc – eljátszott egy kicsit a DAC a Dinamo térfelén, miközben próbáltak részt találni a védelmen. Végül Pacinda állhat a szögletzászlóhoz

56. perc – Ljubicic hosszú indítását nem tudta pontosan átvenni Pačinda

55. perc – Vida indulhatott meg, de passza nem érte el Pačindát

54. perc – Bayo kap sárgát

54. perc – Macejnek kellett védenie egy kapura tartó lövést

52. perc – Bayo bukik a 16-oson belül, de nem ítéli szabálytalannak a szerelést a bíró

50. perc – egy pillanatra megállt a levegő a stadionban. A labda bekerült Macej kapujába, de szerencsére a bíró még korábban belefújt a sípjába, így érvénytelen a találat

47. perc – rögtön egy DAC-helyzet. Bayo 5 méterről rúgja a védőbe a labdát

Mind a két oldalon 1-1 csere. A hazaiaknál Šimčák helyett Kalmár Zsolt érkezik

Kezdődik a második félidő!

Tomás Huk nyilatkozik a félidőben az RTVS-nek. Huk elmondta, hogy mindenképpen több gólt kellene még rúgniuk, hogy jobb helyzetből indulhassanak neki a visszavágónak. A DAC játékosa bízik abban, hogy sikerül a második félidőben is megtartaniuk fölényüket a pályán és minél több helyzetet gólra váltaniuk

45.+1. perc – vége az első félidőnek

45. perc – 1 perc lesz a hosszabbítás

44. perc – Vida a labda mögött, a lecsurgóra nem volt sárga-kék játékos

43. perc – Herccel szabálytalankodnak, szabadrúgás

42. perc – érdekes helyzet volt. Huk 30 méterről vágta rá a kapura – nem sokkal ment mellé

40. perc – Ljubicic hozta fel a labdát, ha Bayo kicsit gyorsabb, komoly helyzet lehetett volna

39. perc – óriási iramot diktál a DAC. Bízunk benne, hogy a végéig kitart a lelkesedés

38. perc – Vida szöglete a grúz kapus kezében landolt

37. perc – Hatalmas helyzet, de a grúz kapus gyorsan felpattant és mentette Šimčák lövését.

35. perc – támadtak volna a grúzok, de szabálytalankodtak közben.

34. perc – grúz beadás, de lesen a fehérmezes játékos

33. perc – újabb helyzet Bayotól, de kiszáll a labda az Arénából

32. perc – Szépen szereljük a kapunkra tartó grúzt

30. perc – Vida rúg szögletet. Röviden lepasszolja Pacindának, akinek beadását Bayo fejeli a kapuba

DAC – Dinamo Tbiliszi 1:1

28. perc – Pacinda rúgott szögletet, de veszélytelen volt

27. perc – folyamatosan próbálkozunk. Hol jobbról, hol balról, egyszer csak sikerül betalálni…

25. perc – Bedobás a DACnak az ellenfél térfelén

24. perc – A grúzoknál ilyenkor 40 fok van, így nekik tökéletesen megfelel az itteni hűvösebb hőmérséklet. Jövő héten viszont nekünk emiatt nehezebb dolgunk lesz náluk

22. perc – ismét szabadrógás a DAC-nak. Pacinda a labda mögött, de a grúzoknál köt ki a beadás

20. perc – újabb DAC helyzet. Egyelőre úgy néz ki nem törődünk a bekapott góllal, folyamatosan támadunk

18. perc – Bayo egyenlíthetett volna egy akrobatikus mozdulattal, de fejjel mentett a grúzok játékosa a kapus helyett

17. perc – szabadrúgás a DAC-nál. Nem sikerült jól megjátszani a labdát – bedobás a vége

Grúziai gólöröm

15. perc – Egy gyors indításból a Dinamo Tbiliszi szerzi meg a vezető gólt. Budu Zivzivadze vette be Macej kapuját.

DAC – Dinamo Tbiliszi 0:1

14. perc – ma is hatalmas a hangulat a MOL Arénában

13. perc – Macejnek kellett védenie a Dinamo szögletét, de kiütötte a kapura tartó lövést.

12. perc – Kostrna maradt a földön

10. perc – Újabb szép helyzet. Pacinda vágta laposan a kapura a labdát, de mentett a grúz kapus

8. perc – Hatalmas helyzet marad ki! Ljubicic indítását jól tartotta meg Bayo, aki Vidához passzolta tovább, aki játékba hozta Hercet. A befejező lövés néhány centivel kerülte el a kaput

7. perc – Šimčák labdáját vágja ki Kobouri

4. perc – Vida Kristopher rúg szögletet, majd Pačinda is. Sajnos nem veszélyesek a beadások, jól védekeznek a vendégek

4. perc – Pačinda végzi el a szabadrúgást, Šimčák lövése pedig levágódik a védőkről

3. perc – Hercet nyomják le a földre, szabadrúgás

2. perc – mind a két oldalon bedobás

21:00 – Elkezdődött a mérkőzés

20:59 – A grúz csapat talpig fehérben, a mieink a szokásos sárga-kékben lépnek pályára

20:57

20:53 – Névsorolvasási show

20:52 – Közben Budapesten véget ért az FTC-Maccabi Tel Aviv mérkőzést. A vendégek a 91. percben egyenlítettek, így be is állították a mérkőzés végeredményét. 1:1. Az Újpest pedig idegenben kapott ki 3:1-re.

20:45 – Íme a Bosznia-Hercegovinából érkező játékvezetők

20:40 – Ma nem csak a DAC játszik fontos mérkőzést. A Fradi a Groupama Arénában a Maccabi Tel Avivot fogadta. 10 perccel a vége előtt a zöld-fehérek 1:0-ra vezetnek egy a 61. percben szerzett találattal.

20:25 – A mérkőzés 21 órakor kezdődik. Lassan megtelnek a lelátók