A Polis legfrissebb felmérése szerint, ha most zajlanának a parlamenti választások, Bugár Béla pártja a parlamenti küszöb közelében, utolsóként kerülne a törvényhozásba, az MKP pedig a 4,7 százalékos eredménnyel csúszna le a parlamentbe jutásról.
A választásokat még mindig a Smer-SD nyerné meg, a júliusi felmérés szerint 27,8 százalékos eredménnyel. A második legerősebb párt továbbra is az ellenzéki SaS (15,8 százalék). Dobogós harmadikként (az SNS-t is beelőzve) Marián Kotleba pártja, az ĽSNS szerepelne (11,2 százalék).
Andrej Danko és az SNS 9,5 százalékot szerezne a Polis szerint, az OĽaNO-Nova 9,4 százalékon áll. Boris Kollár és a Sme rodina 6,4 százalékos népszerűségével megelőzi a jelenleg parlamenten kívüli KDH-t, amely 6 százalékos preferenciával rendelkezik.
A Most-Híd bajban van
A Most-Híd népszerűsége, úgy tűnik, nemigen tud 6 százalék fölé nőni (bár ez a kutatást végző ügynökségek alapján változik), 5,5 százalékkal nyolcaikként kerülne a parlamentbe.
Az MKP 0,3 százalékponttal maradna le a parlamenti bejutástól.
Amiben azonban a legtöbb ügynökség eredménye megegyezik, az az, hogy a jelenlegi kormánypártoknak nem lenne többsége, ha most tartanák a választásokat. A Smernek 46, a Most-Hídnak 9 az SNS-nek pedig 16 mandátum jutna, ami akárhogy is számolunk (együtt 71), nem elég a kormányzáshoz.

Sme.sk/Körkép-sk
Nyitókép: sme.sk
Megosztás:
Címkék: MKP Most-Híd Polis felmérés
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.