Nyitókép forrása: SITA/South Korea Defense Ministry via AP

 

Az oroszok azt állítják, hogy az ukránok nagy hatótávolságú, amerikai ATACMS rakétákkal lőtték a Krím félszigetet.

 

Bár hivatalosan még csak most adták át az ATACMS rakétákat az amerikaiak Ukrajnának, nem hivatalosan már korábban is alkalmazták ezeket a fegyvereket.

 

Érdemes kiemelni, hogy az amerikai-brit érdekek szerint a háború elsődleges célja Oroszország kiszorítása a Fekete-tengerről, így jellemzően megint nem a keleti fronton, hanem a Krím ellen vetették be a sajtóban felmagasztalt rakétákat.

 

Az oroszok szerint az ukránok civileket támadtak a rakétákkal (ez aligha igaz), a csapások azonban valószínűleg tényleg megtörténtek, mert a Krímet Oroszországgal összekötő Kercsi hidat is lezárták egy időre.

 

Körkép.sk, tass

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Eddig 1 olvasónak tetszik ez a cikk.