Teljes volt a konszenzus a Fidesz elnökségében arról, hogy Áder János legyen a következő államfőjelölt – írja Magyar Idők Kósa Lajosra, a Fidesz alelnök-frakcióvezetőjére hivatkozva.
Kósa Lajos a Fidesz Dobogókőn tartott elnökségi ülése után a Magyar Időknek hangsúlyozta: a kétnapos ülésen konszenzus volt arról, hogy Áder János államfő – akinek jövő májusban jár le a mandátuma – legyen a köztársaságielnök-jelölt.
Mint ismert, Orbán Viktor a múlt héten arról beszélt, hogy miután az elnökség tárgyal a köztársasági elnök lehetséges személyéről, a parlamenti frakciókkal is megvitatják a jelölteket. A miniszterelnök jelezte, javaslatát csak azt követően fogja megtenni, ha meghallgatták a különböző véleményeket. Arról is beszélt: Áder Jánost nagyra értékeli, és a komoly lehetőségek között van, hogy ő folytassa a munkáját.
Forrás: Magyar Idők
Nyitókép: hungarytoday.hu
Megosztás:
Címkék: Áder János államfőjelölt Fidesz Főoldal konszenzus
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.