Több nagy kapushibával egygólos vereséget szenvedett a DAC a MOL Arénábal. A Szered gyorsan, már a 30. másodpercben vezetést szerzett, melyet még az első játékrészben egy második és harmadik gól is követett. A DAC erejéből 45 perc után Vida Kristopher révén csak szépítésre futotta. A rendkívül bizonytalanul védő Kucz három lövésből három gólt kapott.

A második félidőben Kalmár és Vida Máté is szerepet kapott. Fel is pörgött a játék, a DAC az 56. Percben Davis tizenegyesébel ismét szépített ( 2:3), de a Szered a hosszabbítás második percében negyedik gólját is berúgta, melyre a 95. percben még a hazaiaknak is volt idejük felelni. Bilenkyi találata után egyenlíteni azonban már nem volt idő.

hirdetes_810x300

DAC – Szered 3:4

Nézőszám: 9564

A mérkőzés végén a játékosok közös ünneplés mellett átvették a szurkolók által készített nagy ezüstserleget, mely a DAC fennállásának eddigi legjobb eredményét mutatja a szlovák bajnokságban.