Érdekes meccset láthattak azok, akik élőben követték a mai Szlovákia – Fehéroroszország jégkorong-világbajnoki mérkőzést.

Szlovákia jól kezdte a játékot, a fehéroroszok egészen a 42. percig gólképtelenek maradtak, miközben a szlovákok kétszer is betaláltak.

Az utolsó harmadban a szlovákok bármit csinálhattak, a fehéroroszok sorra gyártották a gólokat. A végjátékban a szlovákok hiába vitték le kapusukat, hogy 6 az 5 ellen támadjanak, a meccset már nem tudták megmenteni. A végeredmény: Szlovákia – Fehéroroszország 2:4.

Góllövők:

Szlovákia – 20′ Sekera (Réway / Daňo), 36′ Jurčo (Mikuš / Hudáček)

Fehéroroszország –  42′ Gotovec (Linglet), 48′ Gavrus (Gotovec), 54′ Stepanov (Lisovec), 57′ Linglet (Platt / Lisovec)

A szlovák válogatott legközelebb szombaton játszik a kanadaiakkal, viszont a tegnap és ma elszenvedett vereségekkel jócskán megnehezítették a dolgukat és kérdésessé vált a negyeddöntőben való részvételük is.

Magyarország ma 19:15-kor találkozik az eddig félelmetesnek ható finn csapattal. A mérkőzést a Sport1 közvetíti.