Szerdán három magyar kajak-kenu egység is döntőbe jutott: a Hufnágel Tibor–Ceiner Benjámin-páros 1000 méteren, a Molnár Péter-Tótka Sándor egység 200 méteren, Kozák Danuta pedig 500 méteren versenyezhet az aranyéremért. Lássuk az eddigi eredményeket!

Férfi K–2 200 m: szoros versenyben negyedik lett a Tótka-Molnár páros

Az A-döntőben nagyon együtt jött a mezőny. A spanyolok végig az élen álltak, győzelmük egyértelmű volt. Onnantól kezdve viszont a célfotóra maradt a döntés: végül brit, litván és magyar lett a sorrend. A Tótka-Molnár páros három századdal (!) maradt le a dobogóról.

Férfi C–1 200 m: Hajdu Jonatán a 10. helyen végzett

A B-döntőben Hajdu Jonatán jól rajtolt, és nagy csatát vívott a győzelemért. Végül a hajóját jobban berúgó cseh Martin Fuksa mögött második, összetettben pedig a 10. lett. Az aranyérmet az ukrán Jurij Cseban szerezte meg, így megvédte londoni olimpiai címét.

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 18. Hajdu Jonatán a férfi kenu egyesek 200 méteres versenyének B döntõjében a Rio de Janeiró-i nyári olimpián a Rodrigo de Freitas Lagúnában 2016. augusztus 18-án. A magyar kenus a második helyen ért célba, így a 10. helyen végzett. MTI Fotó: Kovács Tamás

Férfi K–2 1000 m: a Hufnágel-Ceiner kajakos a kettős a 7. lett

A Hufnágel Tibor–Ceiner Benjámin kajakos duónak a 7. helyet sikerült elcsípni. Az aranyérmet a németeknek sikerült megszerezni, de a jól hajrázó, másodikként érkező szerbek is nagyon feljöttek rájuk. Bronzérmesek az ausztrálok, a végére azért csak meginduló magyarok a hetedik helyen zártak, a szlovák Vlček Erik – Tarr György párost sikerült megelőzniük.

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 18. Hufnágel Tibor (j) és Ceiner Benjámin a férfi kajak párosok 1000 méteres versenyének döntõjében a Rio de Janeiró-i nyári olimpián a Rodrigo de Freitas Lagúnában 2016. augusztus 18-án. A magyar duó a hetedik helyen végzett. MTI Fotó: Kovács Tamás
Hufnágel Tibor és Ceiner Benjámin a férfi kajak párosok 1000 méteres versenyének döntõjében a Rio de Janeiró-i nyári olimpián a Rodrigo de Freitas Lagúnában 2016. augusztus 18-án. A magyar duó a hetedik helyen végzett. MTI Fotó: Kovács Tamás

„Az elsődleges cél az volt, hogy a döntőbe bejussunk, ezt tegnap sikerült teljesíteni. Úgy szerettünk volna kiszállni a hajóból, hogy ne maradjon bennünk több, szerintem ez is sikerült.”

nyilatkozott Ceiner Benjámin

„Fájt a döntő. Erre számítottunk az elő- és középfutam alapján, nagyjából erre a helyre vártuk magunkat”