Képregényt írt a november 13-i 130 áldozatot követelő párizsi merényletek egyik helyszíne, a Bataclan koncertterem elleni véres támadás egyik túlélője. Fred Dewilde grafikus Mon Bataclan (Az én Bataclanom) című kötete pénteken jelent meg Franciaországban, Belgiumban és Svájcban.

 

 

A tavalyi párizsi merényletek estéjén három, testén robbanóövet viselő terrorista hatolt be a párizsi épületbe, ahol az Eagles Of Death Metal amerikai zenekar adott koncertet. A merénylők azonnal tüzelni kezdtek és kilencven embert megöltek. A fekete-fehér képregényben a dzsihadisták sápadt halálfejű csontvázakként jelennek meg.

 

 

 

A 50 éves túlélő elbeszélése szerint amikor a terroristák elkezdtek tüzelni, a közönség „már csak egy élőkből, sebesültekből, halottakból álló massza, a félelemtől és terrortól üvöltő tömeg” volt.

 

 

Fred egy lelőtt ember mellett találta magát a földön. „Még élek. Élő vagyok a halottak között” – írja a szerző, akinek balján egy fiatal nő nyög. Elisa megsérült, de életben van. „A lányom lehetne. Kiszakadunk ebből a terrorból, teremtünk magunknak egy emberi közeget” – meséli Fred, aki megpróbálta tartani a lelket az ismeretlen nőben. Mindketten tudták, hogy a gyilkosok a legkisebb kiáltásra is lőnek, ezért ügyeltek arra, hogy a másik is el tudja viselni a helyzetet.

forrás: lexpress.fr
forrás: lexpress.fr

 

 

Két órát feküdtek így a földön, amíg megérkezett a rendőrség. Fred sértetlenül túlélte a támadást, de lélekben összetört. Az album második részében ezért „még él” címmel 22 oldalon arról számol be, miért nem egyértelmű egy ilyen tapasztalat után folytatni az életet. „Tényleg van értelme ma megmosakodni? Enni? Nem is vagyok éhes!” – írja, külön kitérve a folyamatos félelem érzésére, amely miatt képtelen néhány percnél tovább bármire is koncentrálni.
A képregény megalkotása segítette a visszatérést a normális kerékvágásba. A grafikus a támadástól számított hat hónap múlva, napra pontosan, május 13-án fejezte be a Mon Bataclan kötetet.
Fred Dewilde állítja, hogy sikerült nem gyűlölnie. Másokkal ellentétben nem fél, ha muzulmán fejkendőt lát az utcán, nem ijed meg az idegenektől.

„Az ellenségnek nincs bőrszíne, se vallása. Az ellenség a fanatizmus, a félelem, az őrület, amely háborúhoz vezet” – hangsúlyozta a szerző.

 

 

MTI

Nyitókép: yahoo.com

 
hirdetes_810x300

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!