A Focus februári felmérése alapján a választópolgárokat Robert Fico (Smer-SD) zavarná legkevésbé a miniszterelnöki székben, a válaszadók 34,3 százaléka támogatta a jelenlegi kormányfőt. Második helyen Andrej Danko (SNS) végzett, aki a felmérésben 34,2 százalékot kapott, Richard Sulík harmadik lett 33,9 (SaS) százalékkal.

A legnépszerűtlenebb kormányfő Marian Kotleba (ĽS – NS) lenne, akit a válaszadók 77 százaléka nem szeretne miniszterelnökként látni. A negatív rangsorban Igor Matovič (OĽANO) végzett a második helyen, akivel a megkérdezettek 68,4 százaléka lenne elégedetlen. Harmadik Alojz Hlina (KDH) lett, 66,3 százalékos eredménnyel.
A felmérést a SME napilap rendelte meg, február 6 – 18 között készült el, 1512 válaszadó megkérdezésével. A kérdés során felolvasták a politikai pártok elnökeinek neveit, a válaszadóknak pedig azt kellett megmondaniuk, hogy zavarná-e, ha az adott politikus a következő választások után miniszterelnök lenne.
Teraz.sk
kép: TASR
Megosztás:
Címkék: alojz hlina Andrej Danko Boris Kollár Bugár Béla felmérés Focus Igor Matovič @sk kormányfő kormányfő-jelöltek miniszterelnök népszerűség Richard Sulík Robert Fico
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.