Szombaton játszotta harmadik felkészülési meccsét Belekben a DAC. Ezúttal a cseh élvonalbeli FC Zbrojovka Brnot sikerült legyőzniük a sárga-kékeknek.

Pár nappal korábban a legsikeresebb bosnyák klubbal, az FK Zseljeznicsaral játszott a DAC és ért el 3:2-es győzelmet. Szombaton a cseh élvonalban 12. helyen álló brünni csapatot fogadták a sárga-kékek. A nézőtéren Ján Kozák, a szlovák válogatott kapitánya is helyet foglalt és figyelemmel kísérte a mérkőzést.

Az első játékrész kiegyenlített volt, az újonnan érkező Herc már a 23. percben sikeresen kiugratta Pacindát, aki meg is szerezte a vezető gólt. 4 perccel később a brünniek Pilík szépségdíjas góljával egyenlítettek, majd a 38. percben Herc eldöntötte a mérkőzést. 2:1.

A DAC még egy felkészülési mérkőzést abszolvál Törökországban. Kedden, 2018. február 6-án, közép-európai idő szerint 15:00 órakor az orosz másodosztály második helyezettje, az FC Orenburg ellen lépnek pályára.

FC DAC 1904 – FC Zbrojovka Brno 2:1 (2:1)

Belek Bellis Deluxe Hotel, Belek – Antalya, Törökország, 2018. február 3., szombat 15:00 ó (13:00 CET), borult, változékony idő, +16°C

Góllövők: 23. Pačinda, 38. Herc – 27. Pilík

DAC: Macej (59. Jedlička) – Koštrna (46. Zsivkovics), Šatka (68. Mervó), Huk (59. Koné, 81. Šatka) – Blackman (59. Špiriak), Kalmár (59. Domonkos), Simon (46. Čmelík), Davis – Herc – Pačinda (59. Vida), Černák (59. Divković). Edző: Marco Rossi.

Zbrojovka, I. félidő: Melichárek – Sukup, Gáč, Kijanskas, Vraštil – Polák – Ashiru, Pilík, Kratochvíl, Lutonský – Bazeljuk. II. félidő: Melichárek – Kryštůfek, Pavlík, Kijanskas, Lutonský – Sedlák – Acosta, Krejčí, Pilík, Juhar – Zikl. Tréner: Roman Pivarník.