Jelenleg nagyon sok ember gondolkodik azon, hogy mitévő legyen a tisztességesen megkeresett pénzével, milyen módon próbálja ezt a pénzt gyarapítani vagy legalábbis megtartani az értékét.

Néhány éve már, hogy 2008-ban a médiából az egész világ megtudhatta, valami nagyon nincs rendben és vélhetően fejre fog állni a világ és valami nagy változás fog történni. Az Egyesült Államokban a pénzügyi szektorból egymást előzték meg a sajtójelentések, hogy nagyobbnál nagyobb cégek kerültek jelentős gondba. Ez a vészhelyzet a pénzvilág valamennyi zugában érezhető volt: biztosítók, bankok, befektetési alapok és más hasonló társaságok jelentettek csődöt, vagy állami segélyért voltak kénytelenek folyamodni. A világ legnevesebb közgazdászai tanácstalanul kommentálták a szituációt, a legbefolyásosabb politikusok próbáltak kiutat találni a helyzetből. Több helyen olvashattuk, hogy a különböző közgazdászati elméletek nem számoltak ilyen jellegű eseménnyel, krízissel. Az amerikai dollár és az euró válsága, a tőzsde zuhanása, az amerikai jelzálogpiac bukása, a világhatalom kérdése és hasonló “csemegék” árasztották el a világot a különböző kommunikációs csatornákon keresztül.

Jelzáloghitel tanácsadásra van szüksége?

Tegye fel kérdését szakértőnknek a Körkép Facebook oldalán, vagy a korkep (kukac) korkep.sk cimre küldött levélben. Kéthetetne jelentkező írásainkban választ kaphat rá.

Eltelt öt év. Született megoldás? Megvan a kulcs, a kiút ebből a nehéz időszakból? A tőzsde fokozatosan magához tért, a befektetések lassan elérték a válság előtti szintjeiket, a hitelek ismét beindultak, de a bizonytalanság még mindig nagyon érezhető.

Talán nem tévedek, ha úgy gondolom, hogy ebben az időszakban nagyon sokan töprengünk azon, mi vár rank a közeljövőben. Rengeteg információt próbálunk magunkba szívni azért, hogy rájöjjünk, milyen pénzügyi eszközökön keresztül tudnánk legjobban és lehetőleg legbiztonságosabban értékesíteni a pénzünket. Célunk általában legalább az infláció értékének legyőzése. Sokrétű befektetések, spórolási rendszerek, biztosítások próbálják elnyerni az emberek bizalmát. Sok embernek az ingatlanba való befektetés, lakáshelyzetük minőségének javítása tűnik a legjobb befektetésnek.

Kövesd a Körképet a Facebookon is, plusz tartalommal!

Képzeljünk el egy átlagembert, aki elhatározza, hogy valamilyen módon ingatlant szeretne vásárolni. Általában két lehetőség létezik számára, éspedig vagy előteremti készpénzben a hőn áhított lakás árát, vagy pedig valamilyen módon kölcsönkér. Tapasztalom szerint az emberek kilencven százaléka a második megoldást választja, és hitel után folyamodik. Bemegy a bankjába, ahol már évek óta otthon érzi magát, ahol a számláját vezetik, és amint meghallja azt a varázsigét, hogy “Ön kaphat tőlünk kölcsönt”, megkönnyebbül, s örömében elfogadja az első ajánlatot. Miért teszi ezt? Egyáltalán helyesen cselekszik az ilyen ember?

byty4
Kép: Pravda

A válasz nagyon egyszerű. Manapság gyors tempóban zajlik az élet. Legtöbbször ha valamilyen kívánságunkra megtaláljuk az első kielégítő megoldást, akkor nem foglalkozunk vele többet, inkább továbblépünk. Sok esetben ezzel időt spórolunk, de a hitelkérdésben az ilyen gyors döntés nem kívánt nagy veszteségeket okozhat, amelyek akár több tízezer euro nagyságban is mozoghatnak.

Épp ezért nagyon fontos, hogy mindenki körültekintően kezelje a jelzálogkölcsön kérdését és minél pontosabb, objektívebb információk után hozza meg a végső döntést.

Annak céljából, hogy könnyebb legyen dönteni, egy részletekre kiterjedő, speciális jelzálogkölcsön-tanácsadási sorozatot szeretnék Önök elé tárni.

Mészáros Mihály  – BROKER SERVICE GROUP , www.hypotekaprevas.sk.

A szerző jelzáloghitel specialistaként dolgozik a BROKER SERVICE GROUP cégnél. A szerző nem vállal felelősséget a válasz teljességéért, a problémakör ismerete az adott kérdés megfogalmazására korlátozódik.

logo_BSG_vacsie

Kérdés: Most 24 éves vagyok, és éppen elkezdtem dolgozni. Ha hat éven belül 3 szobás lakást szeretnék Pozsonyban venni, akkor fel tudok-e tudatosan rá készülni már most valamilyen szinten?

Válasz: Alapjában véve meg kell különböztetnünk, hogy munkatevékenységből vagy vállalkozásból származó bevétellel szeretnénk kölcsön után folyamodni. Amennyiben az első alternatíváról beszélünk, akkor fontos tényező, hogy egy alkalmazottnak legalább három egész hónapot kell ledolgoznia teljes munkaviszonyban. Ezenkívül oda kell figyelni a munkaszerződés időtartamára, amelynél egyértelműen előnyösebb, ha határozatlan időre szól. Ha a bevételünk vállalkozásból származik, akkor alapszükségletnek számít legalább az utolsó adómegállapítási időszak kimutatása az adóbevalláson keresztül, amelyben már legalább hat hónapot vállalkozást végeztünk.

 Ne maradj le semmilyen újdonságról – kövess minket FacebookonTwitteren, és Tumblren is!

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!