Nyitókép: fcdac.sk

Kétgólos győzelemmel térhetett haza a Dunaszerdahely Nagyszombatból, amivel két fontos célt is sikerült teljesíteni.

A csapat immár biztosan megszerezte a bronzérmet a Fortuna ligában, de akár még a Zsolna is megcsíphető, illetve ismét megmutathatja magát a nemzetközi porondon.

Az első félidő elején két óriási hazai helyzettel indult a találkozó,de Jedlička Jao és Sabczyk próbálkozását is meghiúsította. A két gólhelyzetre az első félóra végén reagált a DAC, de Ramirez kapuba tartó lövését a gólvonalról hárította a hazaiak játékosa, majd a sárga-kékek előtt maradt ki egy újabb hazai Spartak helyzet.

Kép: fcdac.sk

A fordulás után ismét a hazaiak kezdtek jobban, de az utolsó 30 percben már a DAC irányított, melynek gólokban mért eredménye lett.

Előbb a 61.percben Ramirez, majd a 74. percben Balič talált a kapuba. Ezzel vezetett 2:0-ra idegenben a DAC, mely eredmény maradt a végéig.

A sárga-kékek minden statisztikai mutatóban jobbnak bizonyultak ellenfelüknél, és a 3. Hely bebiztosításával, mely egyben Európa-liga selejtezőt is ér, nyugodtabban készülhetnek a Rózsahegy elleni szerdai kupa-visszavágóra.

A DAC augusztus 27-én fut ki a pályára az Európa-ligában.

A Spartak Nagyszombat – DAC mérkőzés statisztikája az fcdac.sk alapján:

FC SPARTAK NAGYSZOMBAT – FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY 0:2 (0:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 2. forduló, City Arena, Nagyszombat, 2020.06.21., 20:00

Játékvezetők: Glova – Kováč, Ádám
Góllövők: 66. Ramirez, 74. Balić