A világ futballklubjai közül a Real Madridnak volt a legnagyobb a bevétele az előző szezonban – derült ki a Deloitte könyvvizsgáló cég által készített legfrissebb ranglistából.

A kimutatás szerint a királyi gárda, amely sorozatban 11. alkalommal végzett az élen a „pénzligában”, a 2014–2015-ös szezonban 577 millió eurós bevételt produkált, a mögötte második, Bajnokok Ligája-győztes FC Barcelona – amely bajnokságot és kupát is nyert Spanyolországban – pedig 560,8 millió eurót könyvelhetett el.

A Bayer München elkönyvelhette az elmúlt 8 év legrosszabb eredményét, és a tavaly második angol Manchester United is lecsúszott a harmadik helyre a maga 519,5 millió eurós bevételével.

A rangsorban az első 30 között 17 angol élvonalbeli klub van, ami a Deloitte szerint nemcsak az erős brit fontnak, hanem a televíziós közvetítési jogok értékesítéséből befolyó hatalmas összegeknek is köszönhető.