A vizes vb 10. versenynapján (kedden) délelőtt ismét az úszóké a főszerep, este pedig újabb éremesélyes sportolóinknak szurkolhatunk.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, Hosszú Katinka megszerezte az első magyar érmet a magyarországi vizes vb. Ezzel az arannyal és a 4×100-as gyorsváltó bronzérmével Magyarország bekerült a legjobb 10 közé az éremtáblázaton.
A tegnapi napon szintén eredményes volt Kozma Dominik, aki a 7. legjobb idővel jutott be 200 m gyorson a keddi döntőbe. Szintén éremért úszik ma 1500 m gyorson Kapás Boglárka és Késely Ajna.
Tegnap este női vízilabdázóink elszenvedték első vereségüket, ezzel pedig le is csúsztak az elődöntőről, így a legjobb esetben is már csak ötödikek lehetnek. Legközelebb szerdán délután játszanak a görögökkel.
PROGRAM – JÚLIUS 25., KEDD
9.30: Úszás, selejtezők:
férfi 800 m gyors (Gyurta Gergely)
női 200 m gyors (Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn)
férfi 50 m mell (Financsek Gábor)
férfi 200 m pillangó (Cseh László, Kenderesi Tamás)
9.30: Vízilabda, férfiak, helyosztók: Kanada–Dél-Afrika
10.50: Vízilabda, férfiak, helyosztók: Franciaország–Egyesült Államok
12.10: Vízilabda, férfiak, helyosztók: Brazília–Japán (H5)
13.30: Vízilabda, férfiak, helyosztók: Kazahsztán–Spanyolország (H6)
14.50: Vízilabda, férfiak, negyeddöntő: Montenegró–Görögország (N1)
16.10: Vízilabda, férfiak, negyeddöntő: Szerbia–Ausztrália (N3)
17.30: Úszás, elődöntők, döntők
17.32: férfi 200 m gyors, döntő (Kozma Dominik)
17.40: női 1500 m gyors, döntő (Kapás Boglárka, Késely Ajna)
18.11: férfi 50 m mell, elődöntő
18.21: női 100 m hát, döntő
18.36: férfi 100 m hát, döntő
18.44: női 200 m gyors, elődöntő
19.04: férfi 200 m pillangó, elődöntő
19.17: női 100 m mell, döntő
20.30: Vízilabda, férfiak, negyeddöntő: MAGYARORSZÁG–Oroszország (N2)
22.00: Vízilabda, férfiak, negyeddöntő: Horvátország–Olaszország (N4)
Körkép.sk, nemzetisport.hu
Nyitókép: vizisportrajongo.hu
Megosztás:
Tetszett önnek ez a cikk?
Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.