Vasárnap reggel, immár két versenynappal a hátunk mögött egyelőre magyar érem nélkül vágunk neki a vizes vb harmadik napjának. Az eddig kiosztott öt aranyéremből kettőt az oroszok gyűjtöttek be, őket követi egy-egy arannyal az kínai, ausztrál és francia küldöttség.

MŰÚSZÁS (VÁROSLIGET)
11.00: Egyéni technikai program, döntő – Az orosz Szvetlana Kolesznyicsenkóé az arany
19.00: Vegyes páros technikai program, selejtező

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS (BALATONFÜRED)
10.00: férfi 5 km – Francia arany, Rasovszky Kristóf a 7., Papp Márk a 31. helyen ért célba

„A célom az volt, hogy az első hat között legyek, azért a szívem egy kicsit fáj, hogy itt, a legvégén buktam el a dobogót. Nagyon kemény volt a mezőny, főleg itt az utolsó egyenesen sokan jöttünk egyszerre, azaz lehetett volna akár rosszabb is, így nem lehetek csalódott”

nyilatkozta Rasovszky Kristóf. Hozzátette, hatalmas volt francia riválisával a „bunyó” a hajrában, s egy pillanatra ki is nézett a bíróra, nem kapott-e piros lapot.

„Volt egy-két ütésváltás, de elnézték, hiszen mindketten csináltuk, nem lett volna fair, ha valamelyikünket kizárják”

– mondta a fiatal magyar, hozzátéve, fantasztikus érzés volt hazai közönség előtt versenyezni, s bízik benne, hogy a 10 vagy a 25 kilométeren a szombatinál jobb eredményt ér el – írja a nemzetisport.hu.

Balatonfüred, 2017. július 15.
Papp Márk (b) és Rasovszky Kristóf (j) a 17. vizes világbajnokság férfi, 5 kilométeres nyíltvízi úszás versenyszámának döntõje után Balatonfüreden 2017. július 15-én.
MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Vasárnapi program

A vizes vb vasárnapi versenynapján Olasz Anna éremért úszik 10 km-en, valamint megkezdődnek a vízilabdatorna mérkőzései is.

10.00: Női 10 m szinkron torony, selejtező (Tv: M4 Sport, Eurosport1)
15.30: Férfi 1 m, döntő
18.30: Női 10 m szinkron torony, döntő (Tv: Eurosport1)

11.00: Páros technikai program, döntő
19.00: Csapat technikai program, selejtező (Magyarország: Dávid Janka, Kertai Lili, Kézdi Fanni, Kiss Szofi , Lukovszky Sarolta, Rényi Luca, Riemer Alexandra, Schwarcz Anett. Tartalék: Hungler Szabina, Kassai Kamilla, Péntek Lili, Thuróczy Karolina Mylan)

10.00: Női 10 km (Olasz Anna, Sömenek Onon Kata) (Tv: M4 Sport)

Az M4 Sport körkapcsolásszerűen közvetíti az eseményeket.

VÍZILABDA (HAJÓS ALFRÉD NEMZETI SPORTUSZODA)