Nyitókép: sport.sk

A Marseille elleni győzelem után hatgólos zakót kapott a DAC nizzai ellenfelétől. A sárga-kékek már 3 perc után kétgólos hátrányban voltak.

A franciák már az első percben megszerezték a vezetést, majd a harmadikban jött is a második nizzai találat. A Nice végig támadó játékot játszott, az első félidő végén már 4:0-val mentek szünetre a csapatok.

Storck négy cserét is végrehajtott a második játékrész kezdetén, azonban a franciákat nem tudták megállítani így sem. Az 54. percben Claude-Maurice másodszor is feliratkozott a góllövők listájára.

Kalmár Zsolt most is megpróbálkozott egy szabadrúgással, ami nem is volt veszélytelen, Benitez azonban védett. A végeredményt végül Gouriri állította be a 83. percben.

A dunaszerdahelyieknek ez volt a második és egyben utolsó felkészülési mérkőzésük, augusztus 9-én már Szered csapatát fogadják majd a Mol Arénában.

OGC Nice – DAC 1904 6:0 (4:0)

Untersberg-Arena, Grödig, Ausztria, 2020. augusztus 1., szombat, 17:00 ó, napos, nyári idő, +32°C
Góllövők: 1. Gouiri, 3. Maolida, 34. Claude-Maurice, 45.+ Maolida, 54. Claude-Maurice, 83. Gouiri
Sárga lap: –
DAC: Jedlička (46. Száraz) – Blackman, Müller, Kružliak (55. Malý), Davis (68. Mendez) – Friede (78. Bednár) – Fábry (46. Njie), Kalmár (78. Švec), Balić (55. Sharani) – Divković (46. Andzouana), Ramirez (46. Schäfer). Edző: Bernd Storck.
Nice: Benitez – Atal, Bambu (74. Daniliuc), Dante, Kamara – Boudaoui (74. Makengo), Schneiderlin (64. Thuram), Lees-Melou (64. Sylvestre) – Claude-Maurice, Gouiri, Maolida (46. Brazao). Edző: Patrick Vieira.