Vladimír Šnídl: Miért gondolom úgy, hogy a szankciók nem állítják szembe egymással Putyint és az oroszokat - Körkép.sk
Frida, Ivett
    |    
HUF: 376.25
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
hirdetes_810x300

Vladimír Šnídl: Miért gondolom úgy, hogy a szankciók nem állítják szembe egymással Putyint és az oroszokat

2022. márc. 30. 16:00

Nyitókép: „Termékválság Nyugat-Európában” az orosz MIR 24 televízió tálalásában

 

Miért gondolom úgy, hogy a szankciók nem állítják szembe egymással Putyint és az oroszokat. Legalábbis nem a közeljövőben, hogy az hatással legyen Putyinnak a háború folytatásával kapcsolatos döntésére.

 

(A médiából és azokból az oroszokkal folytatott interjúkból indulok ki, amelyeket az elmúlt napokban abszolváltam.)

 

 hirdetes_810x300  
  • A szankciók következményei lassan futnak fel, viszont a cukorbetegek már most szenvednek tőle, ugyanis hiányzik nekik az inzulin. A népesség többsége azonban eddig csak azt vette észre, hogy drágultak az elektronikai termékek és a pelenka, és a higiéniai termékekből is hiány van. Az alapvető élelmiszer azonban még viszonylag hozzáférhető.

 

  • Az oroszok jelentős része (elsősorban az idősebbek) megélte a 90-es éveket, amikor az alapvető élelmiszert sem engedhették meg maguknak. Ha nem is szívesen, de ezek az oroszok azt gondolják, hogy ezzel most is meg tudnak birkózni. Sőt, most már a gyerekeiket sem kell eltartaniuk úgy, mint a 90-es években. (…)

 

  • Ennek tetejébe a propaganda azt próbálja nekik „elmagyarázni“, hogy Németországban és Olaszországban is üresek a pultok, Amerikában drágul a benzin, a szlovákok pedig Magyarországra járnak át benzinért. Nap mint nap azt látják a televízióban, hogy mindenki nélkülöz, de a nyugatiak még tőlük is jobban.

 

  • A szankciókat nem úgy prezentálják, mint Putyin Ukrajnával szembeni agressziójának következményeit, hanem úgy, mint annak az eredményét, hogy a Nyugat tönkre akarja tenni Oroszországot, de ők ezt nem hagyják.

 

  • Az a több tízezer lakos, aki nem hisz a propagandában, és látja, hogy a gazdaságra jelentős problémák várnak, azok nem tüntetnek, hanem menekülnek… Oda, ahova még lehet: Törökországba, Örményországba, esetleg az EU-ba, ha van schengeni vízumuk.

 

  • És azokat a kritikusokat, akik a hazájukban maradnak, megtorlással fenyegetik. Elég, ha részt vesznek egy tiltakozó gyűlésen, máris 15 napra cellába zárják őket, vagy akkor bírságot rónak ki rájuk, mint a havi fizetésük. (…)

 

(…)

 

Facebook: Vladimír Šnídl

Megosztás:

Tetszett önnek ez a cikk?

Kattintson az alábbi gombra vagy a kommentek között bővebben is kifejtheti véleményét.

Ön lehet az első aki a tetszik gombra kattint!

Kommentek

Kommentek

Nem érkezett még komment. Legyen az öné az első!

Szóljon hozzá!

Kövessen minket