A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka ezüstérmet nyert 200 méter háton a riói játékok pénteki versenynapján.

Sporttörténelmet írt Hosszú Katinka. Negyedig egyéni számában három arany után a második helyen végezve ezüstérmet szerzett 200 méter női háton.

Végig vezetve

Hosszú Katinka 25 méter után szemmel láthatóan vezetett. Előnye az utolsó fordulóig meg is maradt. Az utolsó hosszon MayaDirado azonban fél másodperccel úszott gyorsabban, mint Katinka. Az utolsó 5 méteren, jobb benyúlással hat századdal győzött. A bronzérmet a kanadai Hilary Caldwell szerezte.

Katinka a végére borzasztóan elfáradt, így a három arany melle egy ezüstérem jutott Hosszú Katinkának

Minimális különbséggel maradt csak le az aranyról. Az amerikai versenyző el sem hitte, hogy le tudta győzni Hosszú Katinkát.

Bármikor, ha ilyen szoros versenyben veszít, benne van. Négy érmem van, nem nagyon bánkódhatok. Nem gondoltam volna, hihetetlen tényleg, hogy négy érmet szerzek