Aranyérmet szerzett a férfi K4 1000 méteres olimpiai távon a szlovákiai kajaknégyes.

A Denis Myšák, Vlček Erik, Tarr György, Linka Tibor alkotta egység már a második érmét szerezte, korábban az 500 méteres távon lettek ezüstérmesek.

Egy másik örömteli siker is született, a somorjai kajakozó, Jakubík Gábor Martin Jankovec társával győzött férfi K2 500 méteren, ezzel hatalmas meglepetést okozva a mezőnynek.

A magyar küldöttség is nagyon jól szerepel a versenyen,  jelenleg 11 éremnél – 4 aranynál, 3 ezüstnél és 4 bronznál – jár, ezzel már most túlteljesítette ez előzetesen kitűzött célt, azaz a tíz dobogós hely megszerzését, Kozák Danuta a mai nap két aranyérmet szerzett, mindössze egy órán belül.